Chorvatsko 2000 - 2017, výlet "Raškovické party" do Baško Polje, Split, Makarská, Brač, Biokovo, Veprič. Výlet třídy 1.B - 2004. Budapešť, Kroměříž, Krakov, Osvětim, Brezinka, Hochkar, Wachau, petanque, Salzburg, Salzkammergut, Orlí hnízdo, Berchtesgaden, Obersalzberg, Hallstatt, Vodácké kurzy 2010-2011, Raškovice 2010-2013.
Další foty jsou na http://jhrdy1.webgarden.cz/hochkar-2010-leden, březen, 2011 - 2017, to jsou stránky, kde mám fotky z Rakouska - Wachau, Hochkar, stužkovací večírky, oslavy, Salzburg, Hallstatt, Berchtesgaden, Orlí Hnízdo, lyžák, Mnichov, Hochkar - březen a dále Německo - Mnichov, Rakousko - Krimmelské vodopády 2011 i 2014, nové fotky ze školy, poslední Raškovice - léto, podzim 2011 apod. Připojil jsem odkazy na stránky těchto destinací, nejnověji stránky Hochkaru v češtině... Na YouTube (hrdas66) potom další videa z těchto akcí. Je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem ceny mýtného, ceny pohoných hmot, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější, přidal jsem i odkazy na stránky chorvatských medií. Nejnověji jsem přidal fotky z Hochkaru 2012 až 2017 a výlet Cote d´Azur a Provence (Monaco, Avignon, Chateauneuf du Pape, Nice, Cannes, Saint Tropez, Orange, Grasse, Apt, Bonnieux, Gordes, Roussillon (Vaucluse) - okrové doly, Menton, Verona) - 2012 a 2014 apod., včetně informací o těchto místech.
V levém sloupci dále najdete "Aktuality Chorvatsko 2012 - 2017", nejčerstvější informace k cestování do Chorvatska a v Chorvatsku, veškeré ceny mýtného, potravin, vstupné, spoustu zajímavostí, nových, aktuálních informací apod. V pravém sloupci např. "Baška Voda - aktuální počasí", "HAK - aktuální záběry z cest, přechodů apod - Chorvatsko", "Aktuální ceny paliva v Chorvatsku" nebo "Ceny mýtného - Chorvatsko" a spoustu dalších informací. Stačí kliknout.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod...Mé další stránky na téma Chorvatsko (zadej - Jiří Hrdý): Pinterest, YouTube, Facebook, Twitter, Flipboard, issuu.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod... klikni níže
a mé profily: Pinterest, YouTube , Facebook
, Twitter, Flipboard, issuu
Baška Voda.jpg
Villa Borovina(1).jpg
Jiří Hrdý.jpg
http___jhrdy1.webgarden.cz_rubriky_hochkar-2014-brezen(1).jpg

Wachau, Hochkar, červenec 2014

Zajímavé dokumenty v Archivu ČT:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096911352-objektiv/4986-archiv/121-chorvatsko/

11. 8. 2013 – Biokovo

Míříte letos na dovolenou do Chorvatska? Pokud je vaše odpověď ano, tak se není vůbec čemu divit. Už řadu let je to totiž nejoblíbenější destinace nás, Čechů. Objektiv se tam také vypravil a nabízíme vám reportáž z národního parku Biokovo. Pokud by se vám nechtělo jen lenošit na pláži, můžete vzít následující reportáž jako tip na aktivnější odpočinek. Můžete si udělat výlet na některý z horských vrcholů a pozorovat nádherný západ slunce.

14. 7. 2013 – Vranské jezero

V severní Dalmácii najdete Vranské jezero. Je to nedaleko Čechům tolik známého Zadaru. Jezero je unikátní třeba v tom, že tam žijí mořské i sladkovodní ryby. Kromě toho jsou tam velmi vzácná hnízdiště vodních ptáků a jde o přírodní rezervaci. Právě proto byste v bezprostřední blízkosti jezera jen marně hledali hotely, přespat se tam dá jen v kempu.

14. 7. 2013 – Pula

PulaČemu dáváte přednost? Dovolené pod sluncem na rozpálených oblázkových plážích a čirým mořem? A nebo raději poznávání památek? Nedaleká Pula na jihu istrijského poloostrova nabízí magickou kombinaci obojího. Navíc je to místo, které je s námi spojeno mnohem víc, než si myslíme. Dokládá to společná rakousko-uherská historie. Pula je také místem, kde se letos koná festival, který byste tam možná ani nečekali. Mezinárodní filmový festival. A hned jubilejní 60. ročník. Více už v reportáži Denisy Bukvajové a Tomáše Voženílka.

26. 5. 2013 – Učka

Chorvatsko je blízkou a obílenou destinací českých turistů a cestovatelů. Pro poloostrov Istrie na severu země to díky jeho relativní blízkosti platí samozřejmě taky. Naši milovníci slunce, kamenitých pláží a azurového moře znají určitě důvěrně Pulu, Rovinj a další oblíbené přímořské destinace. Istrie to ale nejsou jen letoviska na pobřeží. Za pár okamžiků vám ukážeme a dokážeme, že za návštěvu určitě stojí třeba i horská rezervace Učka.

12. 8. 2012 – Dalmácie

Čeká nás Chorvatsko a míříme tam za vůní a chutí ostrovů Dalmácie. Na lodi a na kole, pěšky nebo autem navštívíme místa, kde si pochutnámě na specialitách tradiční dalmatinské kuchyně, vyhlášených vínech a destilátech. Jinými slovy skvělá pozváka na pozdní dovolenkovou cestu nebo aspoň pořádný rozjezd před víkendovým obědem. Nezarmoutíme ale ani sportovce a slibujeme, že společně vyšplháme na nejvyšší kopec Brače - Vidovu Goru.

13. 5. 2012 – Slavonie – posvícení

Nejpočetnější skupina krajanů žije v Americe, o tom jistě nikdo nepochybuje. Víte ale kde byste našli zaručeně nejaktivnější a nejlépe organizovanou krajanskou komunitu? Doslova za humny - v chorvatské Slavonii. V celém Chorvatsku se k české národnosti hlásí více než 10 tisíc lidí a většina žije právě tady - na severovýchodě země, v cípu ohraničeném Maďarskem, Srbskem a Bosnou. Hlavním městem české menšiny je tu už po léta Daruvar. A právě tam se na sjezd krajanů vypravil i Objektiv.

3. 4. 2011 – Cres

CresChorvatský ostrov Cres nepatří alespoň mezi Čechy k nejvyhledávanějším destinacím. Důvodem bude možná i to, že za první republiky, v době, kdy u nás začínalo být cestování na Jadran populární, nepatřil tehdejší Jugoslávii. Mírové dohody Cres po první světové válce přisoudily Itálii, bez ohledu na to, že drtivou většinu tvořili Chorvaté. Po mnoha peripetiích je všechno jinak – tak, jak má být. Přesto se dají na ostrově stále najít místa nezasažená masivním turismem a my jsme právě tady objevili několik hezkých legend.

27. 3. 2011 – Vnitrozemí ostrovů

Když se řekne Chorvatsko, skoro milion Čechů možná znuděně mávne rukou – právě tolik jich do Chorvatska ročně vyrazí a může tak vzniknout dojem, že v této zemi už není co objevovat – pláže, kempy a přístavy přece znají všichni. O to příjemnější překvapení ale čeká na ty, kdo vyrazí prozkoumat vnitrozemí chorvatských ostrovů. Nedávno jsme to v Objektivu zkusili, ale vracíme se znovu v pohledu kameramana Ondřeje Urbaníka a hlavně v pohybu. Takže nudit se nebudete. To garantuji!

20. 2. 2011 – Loď a kolo

Čeká nás cesta po Chorvatsku. Navštívíme hned několik malebných míst. Uprostřed zimy vás naše reportáž jistě potěší a alespoň trochu zahřeje. První místo, kde se zastavíme, bude bývalá rybářská osada Milna, dnes tam míří hlavně jachty. A právě na jedné z nich se teď spolu s posádkou budete moci projet i vy. Obdivovat budete moci přírodní krásy, ale i jiná zajímavá místa, jako třeba úkryt pro lodě a ponorky postavený jugoslávskou armádou před 40 lety. Podíváme se ale třeba i na nejznámější chorvatskou pláž. Anebo do místa, kde se nachází takzvaná česká vila, proč česká? Dozvíte se. A na své si přijdou i milovníci cyklistiky, v Chorvatsku jsou totiž přímo parádní trasy a prý vhodné i pro úplné začátečníky.
21. 6. 2009 – Lastovo

Lastovose mu také mohlo říkat Karnevalový ostrov. Tamnímu masopustu místní říkají Poklad. Proč? To se dozvíte z reportáže. Stejně jako všechno o tradicích, které se tu dědí z generace na generaci. Obyvatelé ostrova berou tradice velmi vážně, přestože vám je ani nedokáží vysvětlit; dostatečný důvod k tomu, aby je dodržovali, je pro ně to, že se je naučili od svých předků.

7. 9. 2008

Chorvatsko je neoblíbenější letní zahraniční destinací českých turistů. Řada z nich může určitě říct, že je na Jadranu jako doma a mnozí také od dovolené čekají víc, než jen hotel a pláž. Stále oblíbenější jsou putování na jachtě. Plavit se můžete od jara do podzimu. Dokonce i dnes. Objektiv má pro vás tip na jednu velmi zajímavou trasu, na níž na vás čeká mimo jiné několik tajemných pevností. Začínáme v Biogradu na Moru.

20. 4. 2008

Kornatské ostrovy – členitá mozaika kamenitých vrcholků zasazená do temně modré mořské hladiny. Kdysi to byla odlehlá oblast v centrální Dalmácii jižně od Zadaru, o kterou se jen málokdo opravdu zajímal. Když tady chorvatské úřady v roce 1980 vyhlásily národní park, začaly být Kornati, které jsou celoročně bez trvalého osídlení, velmi populární a stále více lidí objevuje jejich nedotčenou krásu.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096911352-objektiv/4986-archiv/121-chorvatsko/
První zastávka

Kremže
(německy Krems an der Donau) je páté největší město Dolních Rakous, přibližně 70 kilometrů od Vídně. Je statutárním městem a správním střediskem (nikoli však součástí) okresu Kremže-venkov. Kremže má přibližně 24 000 obyvatel, univerzitu a věznici. Kremžská hořčice (Kremser Senf) skutečně pochází původně z Kremže, ač dnes se již nevyrábí zde, ale v jiných městech (např. ve Vídni). Na rozdíl od české kremžské není zjemňována octem, ale vínem. Výtvarníci používají též pojem kremžská běloba...celý článek na wikipedii...
P7220225.JPG
P7220222.JPG
P7220224.JPG
P7220229.JPG
P7220226.JPG
P7220228.JPG
P7220233.JPG
P7220231.JPG
P7220232.JPG
P7220236.JPG
P7220234.JPG
P7220235.JPG

Klášter Göttweig je mužský benediktinský klášter na jižním břehu Dunaje nedaleko dolnorakouské Kremže.

Dodnes fungující klášter byl založen roku 1083 a roku 1094 se zde usadil benediktinský konvent z kláštera St. Blasien ze Schwarzwaldu. Rozmach následovaly požáry a drancování tureckými vojáky a devastace v období reformace. Přestavba klášterního areálu pochází z 18. století.
Stránky kláštera.

P7220240.JPG
P7220237.JPG
P7220239.JPG
P7220244.JPG
P7220241.JPG
P7220242.JPG
P7220250.JPG
P7220247.JPG
P7220248.JPG
P7220249.JPG
P7220254.JPG
P7220251.JPG
P7220253.JPG
P7220261.JPG
P7220257.JPG
P7220258.JPG
P7220270.JPG
P7220263.JPG
P7220264.JPG
P7220266.JPG
P7220273.JPG
P7220270.JPG
P7220271.JPG
P7220272.JPG
 
 
 
Tábor

Donaucamping Emmersdorf

Melk, Dolní Rakousy, Rakousko

nadmořská výška: 210 m n.m.

GPS 48°14'34.152"N, 15°20'25.728"E

Tábory v okolí

P7220282.JPG
P7220279.JPG
P7220280.JPG
P7220281.JPG
P7230291.JPG
P7220287.JPG
P7220288.JPG
P7220289.JPG
P7220223.JPG
P7220227.JPG
P7220229.JPG
P7220234.JPG
P7220279.JPG
P7220280.JPG
P7220281.JPG
P7220282.JPG
P7240549.JPG
P7240550.JPG
P7240552.JPG
P7240553.JPG
P7240555.JPG
P7220286.JPG
P7220287.JPG
P7220288.JPG
Willendorf
Vesnička v Dolním Rakousku v údolí Dunaje nedaleko Kremsu na levém břehu řeky. V r. 1908 dělník jménem Johann Veran (nebo Veram) na archeologických vykopávkách našel nenápadnou Kamennou sošku. Vykopávky v odkrytém paleolitickém sídlišti vedli Josef Szombathy , Hugo Obermaier a Josef Bayer. Naleziště bylo odkryto při stavbě železnice. Vápencová soška asi 11cm vysoká byla kolorována červenou okrovou hlinkou. Stáří sošky se odhaduje na 24000-22000 let. Patří k nejznámějším, paleolitickým památkám. Všeobecně se podobné sošky označují jako Venuše, dnes se soška s nadměrnými druhotnými pohlavními znaky označuje spíše jako Žena z Willendorfu. V centru vsi můžeme najít pomník této události ve formě zvětšené kopie. Ve svahu za sochou najdeme průřez vrstev s naznačenou stratigrafií významného objevu. Soška se ukrývá v trezorech Přírodovědeckého muzea ve Vídni, veřejnosti je přístupná kopie. Originál, jehož hodnota je nevyčíslitelná bývá vystavován zřídka. Ostatně obdobně je na tom naše neméně slavná Venuše věstonická.
P7230292.JPG
P7230290.JPG
P7230293.JPG
P7230293.JPG
P7230296.JPG
P7230297.JPG
P7230298.JPG
P7230301.JPG
P7230304.JPG
P7230310.JPG
P7230311.JPG
P7230314.JPG
P7230315.JPG
P7230317.JPG
P7230318.JPG
P7230319.JPG
P7230320.JPG
P7230321.JPG
P7230322.JPG
P7230323.JPG
P7230325.JPG
P7230326.JPG
P7230327.JPG
P7230328.JPG
P7230329.JPG
P7230331.JPG
P7230333.JPG
P7230335.JPG
P7230336.JPG
P7230337.JPG
P7230338.JPG
P7230339.JPG
P7230340.JPG
P7230341.JPG
P7230342.JPG
P7230343.JPG
P7230344.JPG
P7230345.JPG
P7230349.JPG
P7230350.JPG
P7230356.JPG

Klášter Gaming je kartuziánský klášter v rakouském Gamingu založený roku 1330 rakouským vévodou Albrechtem II.

Již od počátku byla kartouza zamýšlena jako rodové pohřebiště. Poslední odpočinek v rozsáhlém klášteře nalezl nejen samotný zakladatel, ale také jeho manželka Johana a jejich snacha Alžběta Lucemburská, dcera Karla IV. Ke zrušení kláštera došlo roku 1782 za vlády císaře Josefa II. Dnes je v části klášterních budov hotel a zbytek je věnován vzdělávacím institucím.
Oficiální stránky.

P7240360.JPG
P7240362.JPG
P7240364.JPG
P7240365.JPG
P7240366.JPG
P7240367.JPG
P7240368.JPG
P7240369.JPG
P7240371.JPG
P7240372.JPG
P7240373.JPG
P7240376.JPG
P7240377.JPG
P7240378.JPG
P7240379.JPG
P7240646.JPG
P7240650.JPG
P7240651.JPG
P7240653.JPG
P7240652.JPG
P7240654.JPG
P7240655.JPG
P7240656.JPG
P7240657.JPG
P7240658.JPG
P7240660.JPG
P7240661.JPG
P7240663.JPG
P7240666.JPG
P7240667.JPG
P7240668.JPG
P7240663.JPG
P7240666.JPG
P7240667.JPG
P7240668.JPG
P7240672.JPG
P7240674.JPG
P7240675.JPG
P7240680.JPG
P7240681.JPG
P7240683.JPG
P7240687.JPG
P7250690.JPG
P7250691.JPG

Zámek arcivévody Ferdinanda

Na zámku Arstetten trávil šťastné dny svého života následník trůnu arcivévoda František Ferdinand d’Este se svou manželkou Žofií Chotkovou a dětmi. Ferdinandův osud mapuje stálá zámecká výstava nazvaná Pro srdce a korunu. Jen na okraj: podle dochovaných záznamů skolil arcivévoda během svého života na dvě stě tisíc kusů zvěře. V zámecké kapli jsou také uloženy ostatky páru zavražděného v Sarajevu. Zdroj: http://cestovani.lidovky.cz/hodinu-od-hranic-rakousko-17-tipu-na-vylet-fpq-/nej-tipy.aspx?c=A110809_140640_nej-tipy_glu

P7250694.JPG
P7250695.JPG
P7250696.JPG
P7250697.JPG
P7250698.JPG
P7250699.JPG
P7250700.JPG
P7250701.JPG
P7250702.JPG
P7250703.JPG
P7250705.JPG
P7250707.JPG
P7250708.JPG
P7250709.JPG
P7250710.JPG
P7250711.JPG
P7250713.JPG
P7250714.JPG
P7250715.JPG
P7250717.JPG
P7250718.JPG
P7250719.JPG
P7250720.JPG
P7250721.JPG
P7250722.JPG
P7250723.JPG
P7250724.JPG
P7250725.JPG
P7250728.JPG
P7250729.JPG
Bazilika Maria Taferl

 
 
Lokalita: Ybbs an der Donau


Vysoko nad údolím Dunaje leží nejnavštěvovanější poutní kostel Dolního Rakouska s bohatou barokní výzdobou

Od 17. století je Maria Taferl hojně navštěvována poutníky a turisty. Jeho překrásná poloha nad dunajským údolím ale nehraje tu nejzásadnější roli. Důležitější je, že zde byl v roce 1660 pod odumřelým dubem položen základní kámen poutního kostela - který se stal nejnavštěvovanějším poutním kostelem Dolního Rakouska. Jeho charakteristické dvě věže jsou již z dálky vidět. Při stavbě vnitřní části se účastnili jedni z nejvýznamnějších umělců té doby, mezi nimi Antonio Beduzzi (stropní malby), Josef Matthias Götz (oltář) und Schmidt (postranní oltáře). Na monumentálním hlavním oltáři, který byl vytvořen na místě starého dubu, se nachází stylizovaný kovový dub s drobnými vyobrazeními milosrdenství ze dřeva. K vidění je také pozlacená kazatelna, rokokové varhany a klenotnice, ve které jsou vystaveny dary poutníků, kteří se zde modlí za zázračnou záchranu a uzdravení. Prohlídky jsou možné kdykolivpo předchozím nahlášení.

P7250732.JPG
P7250734.JPG
P7250735.JPG
P7250736.JPG
P7250737.JPG
P7250738.JPG
P7250739.JPG
P7250740.JPG
P7250741.JPG
P7250743.JPG
P7250744.JPG
P7250749.JPG
P7250750.JPG
P7250753.JPG
P7250755.JPG
P7250757.JPG
P7250758.JPG
P7250759.JPG
P7250761.JPG
P7250762.JPG
P7250763.JPG
P7250764.JPG
P7250766.JPG
P7250767.JPG
P7250768.JPG
P7250769.JPG
P7250771.JPG
P7250772.JPG
P7250775.JPG
P7250776.JPG
P7250777.JPG
P7250778.JPG
P7250780.JPG
P7250781.JPG
P7250783.JPG
P7250786.JPG
P7250792.JPG
P7250795.JPG
P7250796.JPG
P7250799.JPG
P7250801.JPG
P7250803.JPG
P7250804.JPG
P7250806.JPG
P7250807.JPG
P7250809.JPG
P7250810.JPG
P7250811.JPG
P7250815.JPG
P7250819.JPG
P7250820.JPG
P7250821.JPG
P7220265.JPG
P7250822.JPG
P7250823.JPG
P7250824.JPG
P7250824.JPG
P7250825.JPG
P7250826.JPG
P7250827.JPG
P7250831.JPG
P7250836.JPG
P7250837.JPG
P7250841.JPG
P7250842.JPG
P7260855.JPG
P7260849.JPG
P7260850.JPG
P7260853.JPG
P7260856.JPG
P7260858.JPG
P7260859.JPG
P7260860.JPG
P7260861.JPG
P7260863.JPG
P7260864.JPG
P7260865.JPG
P7260866.JPG
P7260867.JPG
P7260869.JPG
P7260870.JPG
P7260873.JPG
P7260874.JPG
P7260875.JPG
P7260876.JPG
Pro mě je to nejlepší ubytování v Bašce Vodě, velmi milí lidé, čisto, vstřícnost a ... skvělé víno!!
214.JPG
P1040124a.jpg
P1000247a.jpg
Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda, Baško Polje.jpg
ostrov Brač(1).jpg
U Ivana.jpg
Povlja (Brač).jpg
Omluvte prosím nedokonalost těchto stránek, tvořil jsem je v lednu 2008 a šlo původně jen o informace k Baško Polje a k našim výletům a to vše jen a jen pro náš úzký okruh přátel. Ale myslím si, že informace, které jsem začal uvádět, jsou praktické, nové, aktuální, prostě na stránkách cestovek či v jejich katalozích některé z nich prostě chybí. Na YouTube jsem umístil videa z těchto akcí, je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem tu aktuální ceny mýtného, ceny pohoných hmot, trajekty, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější (srpen 2013). Odkazy na stránky chorvatských medií, velkých řetězců ... Neustále se pokouším tedy dopňovat, aktualizovat text. Fotogalerie je již hotová. Tak prosím o trpělivost. Děkuji.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one