Chorvatsko 2000 - 2017, výlet "Raškovické party" do Baško Polje, Split, Makarská, Brač, Biokovo, Veprič. Výlet třídy 1.B - 2004. Budapešť, Kroměříž, Krakov, Osvětim, Brezinka, Hochkar, Wachau, petanque, Salzburg, Salzkammergut, Orlí hnízdo, Berchtesgaden, Obersalzberg, Hallstatt, Vodácké kurzy 2010-2011, Raškovice 2010-2013.
Další foty jsou na http://jhrdy1.webgarden.cz/hochkar-2010-leden, březen, 2011 - 2017, to jsou stránky, kde mám fotky z Rakouska - Wachau, Hochkar, stužkovací večírky, oslavy, Salzburg, Hallstatt, Berchtesgaden, Orlí Hnízdo, lyžák, Mnichov, Hochkar - březen a dále Německo - Mnichov, Rakousko - Krimmelské vodopády 2011 i 2014, nové fotky ze školy, poslední Raškovice - léto, podzim 2011 apod. Připojil jsem odkazy na stránky těchto destinací, nejnověji stránky Hochkaru v češtině... Na YouTube (hrdas66) potom další videa z těchto akcí. Je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem ceny mýtného, ceny pohoných hmot, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější, přidal jsem i odkazy na stránky chorvatských medií. Nejnověji jsem přidal fotky z Hochkaru 2012 až 2017 a výlet Cote d´Azur a Provence (Monaco, Avignon, Chateauneuf du Pape, Nice, Cannes, Saint Tropez, Orange, Grasse, Apt, Bonnieux, Gordes, Roussillon (Vaucluse) - okrové doly, Menton, Verona) - 2012 a 2014 apod., včetně informací o těchto místech.
V levém sloupci dále najdete "Aktuality Chorvatsko 2012 - 2017", nejčerstvější informace k cestování do Chorvatska a v Chorvatsku, veškeré ceny mýtného, potravin, vstupné, spoustu zajímavostí, nových, aktuálních informací apod. V pravém sloupci např. "Baška Voda - aktuální počasí", "HAK - aktuální záběry z cest, přechodů apod - Chorvatsko", "Aktuální ceny paliva v Chorvatsku" nebo "Ceny mýtného - Chorvatsko" a spoustu dalších informací. Stačí kliknout.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod...Mé další stránky na téma Chorvatsko (zadej - Jiří Hrdý): Pinterest, YouTube, Facebook, Twitter, Flipboard, issuu.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod... klikni níže
a mé profily: Pinterest, YouTube , Facebook
, Twitter, Flipboard, issuu
Baška Voda.jpg
Villa Borovina(1).jpg
Jiří Hrdý.jpg
http___jhrdy1.webgarden.cz_rubriky_hochkar-2014-brezen(1).jpg
Jedete do Chorvatska? A víte jak nejlépe sehnat kuny?

Do Chorvatska na dovolenou vyráží letos až o 15 procent více Čechů než v loňském roce. Pocítily to dokonce i některé banky, které na svých pobočkách registrují zvýšený zájem lidí o chorvatskou měnu. Ovšem ne všechny vycházejí svým klientům vstříc. Nejen že chorvatské kuny pro směnu nenabízejí, ale i více než stokorunovou částkou zpoplatňují výběr z bankomatu v místě pobytu.

Chorvatskou měnu pořídíte zhruba za 3,50 korun za jednu chorvatskou kunu.


Banky, které vám na pobočkách vymění koruny za chorvatské kuny (kurz deviza prodej se pohybuje kolem 3,50 korun za kunu) uvádějí, že jsou i přes velký zájem o tuto měnu připraveny na nápor zájemců.
Kuny získáte jen u některých bank

„V letních měsících je každoročně zvýšený zájem o chorvatské kuny, směnárny na pobočkách jich proto mají k dispozici dostatečné množství. Na začátku letošní letní sezóny evidujeme stoprocentní nárůst objemu vyplacené hotovosti v chorvatské měně,” uvedl pro Právo Petr Plocek z UniCredit Bank.

Chorvatské kuny jsou po euru nejčastěji žádanou cizí měnou i mezi klienty České spořitelny. „Česká spořitelna po celé léto od 1. června do 30. září 2013 nabízí svým klientům na pobočkách výběr cizí měny z jejich Osobního či jiného sporožirového účtu vedeného v korunách zcela zdarma. Za výměnu cizí měny tak ušetří minimálně 50 korun, při větších výběrech však mohou ušetřit i daleko více,” zmínil pro Právo Marek Pšeničný z České spořitelny.

O chorvatskou měnu rozšířila od letošního května svůj kurzovní lístek i Komerční banka. Směnit koruny za kuny můžete také na pobočkách Raiffeisenbank. Obě banky potvrzují jejich dostatek. Naopak na přepážkách ČSOB či GE Money Bank zájemci o hotovost v chorvatských kunách nepochodí. Banky je totiž nenabízejí.
Výběr z bankomatu za pár i za více než sto korun

Značné rozdíly zaznamenají klienti tuzemských bank i při výběru hotovosti z bankomatu v Chorvatsku. Zatímco někteří za něj nezaplatí ani korunu, nebo jen několik korun, jiné přijde i na stokoruny podle toho, jak vysokou částku vyberou.

Nejlépe jsou na tom klienti Raiffeisenbank se zřízeným účtem eKonto Komplet, kteří mají všechny výběry z bankomatů v jakékoliv zemi neomezeně zdarma. Stejné podmínky jako při výběru z bankomatu své banky v tuzemsku mají v Chorvatsku i klienti UniCredit Bank a České spořitelny, pokud zvolí bankomat banky patřící do stejné finanční skupiny.

Například skupinu UniCredit zastupuje banka Zagrebačka, která spravuje finance každého čtvrtého Chorvata. Jde o největší banku v zemi s 840 bankomaty a 132 pobočkami. Pokud tedy pro výběr z bankomatu zvolí klient UniCredit Bank tuto banku, přijde ho výběr na pět korun (poplatek ve stejné výši jako v Česku).

I Česká spořitelna, člen skupiny Erste Group, má v Chorvatsku partnerskou banku se 149 pobočkami a 659 bankomaty. „Vzhledem k tomu, že Chorvatsko patří mezi země, kde působí skupina Erste Group, klienty České spořitelny bude stát výběr z bankomatu pouze šest korun,” uvedl pro Právo Marek Pšeničný.

Pokud ale klienti UniCredit či České spořitelny zvolí pro výběr jinou než partnerskou banku, poplatek je přijde na 100 korun + 0,5 procenta z vybírané částky (UniCredit Bank), respektive na 125 korun (Česká spořitelna).

Klienti ČSOB zaplatí vždy za výběr debetní kartou 80 korun + 0,5 procenta z vybírané částky (kreditní karta - 80 korun + 1,5 procenta z vybírané částky), klienty Komerční banky výběr z bankomatu přijde na 1 procento z částky, minimálně však 100 korun, a klienti GE Money Bank se musí připravit na 100 korun + 0,5 procenta z vybírané částky (kreditní karta - 100 korun + 1 procento z vybírané částky).
Klienti MasterCard a Ery mají levnější potraviny

Po oba prázdninové měsíce mohou majitelé karet MasterCard a klienti Ery Poštovní spořitelny nakupovat za akční ceny v nejlepších chorvatských supermarketech Konzum.

„Chorvatsko je dlouhodobě a pravidelně navštěvovanou letní destinací mnoha českých rodin. Klienti ČSOB a Ery tam standardně během července a srpna utratí platebními kartami zhruba 130 miliónů korun,“ uvedl Jan Doubek z Ery.

“I proto, že někteří turisté potraviny nakupují v tamních řetězcích, domluvili jsme spolupráci s jedničkou mezi chorvatskými supermarkety, sítí Konzum. Držitelé karet MasterCard včetně klientů Ery tak budou moci po předložení slevových kuponů nakupovat výhodněji vybrané potraviny,“ dodala Tereza Janková z MasterCard.

Slevové kupony si klienti mohou vyzvednout v Era finančních centrech a na specializovaných bankovních přepážkách na České poště, případně si mohou stáhnout PDF formát kuponů na webových stránkách banky.

Barbora Buřínská, Novinky, Právo
Pro mě je to nejlepší ubytování v Bašce Vodě, velmi milí lidé, čisto, vstřícnost a ... skvělé víno!!
214.JPG
P1040124a.jpg
P1000247a.jpg
Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda, Baško Polje.jpg
ostrov Brač(1).jpg
U Ivana.jpg
Povlja (Brač).jpg
Omluvte prosím nedokonalost těchto stránek, tvořil jsem je v lednu 2008 a šlo původně jen o informace k Baško Polje a k našim výletům a to vše jen a jen pro náš úzký okruh přátel. Ale myslím si, že informace, které jsem začal uvádět, jsou praktické, nové, aktuální, prostě na stránkách cestovek či v jejich katalozích některé z nich prostě chybí. Na YouTube jsem umístil videa z těchto akcí, je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem tu aktuální ceny mýtného, ceny pohoných hmot, trajekty, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější (srpen 2013). Odkazy na stránky chorvatských medií, velkých řetězců ... Neustále se pokouším tedy dopňovat, aktualizovat text. Fotogalerie je již hotová. Tak prosím o trpělivost. Děkuji.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one