Chorvatsko 2000 - 2017, výlet "Raškovické party" do Baško Polje, Split, Makarská, Brač, Biokovo, Veprič. Výlet třídy 1.B - 2004. Budapešť, Kroměříž, Krakov, Osvětim, Brezinka, Hochkar, Wachau, petanque, Salzburg, Salzkammergut, Orlí hnízdo, Berchtesgaden, Obersalzberg, Hallstatt, Vodácké kurzy 2010-2011, Raškovice 2010-2013.
Další foty jsou na http://jhrdy1.webgarden.cz/hochkar-2010-leden, březen, 2011 - 2017, to jsou stránky, kde mám fotky z Rakouska - Wachau, Hochkar, stužkovací večírky, oslavy, Salzburg, Hallstatt, Berchtesgaden, Orlí Hnízdo, lyžák, Mnichov, Hochkar - březen a dále Německo - Mnichov, Rakousko - Krimmelské vodopády 2011 i 2014, nové fotky ze školy, poslední Raškovice - léto, podzim 2011 apod. Připojil jsem odkazy na stránky těchto destinací, nejnověji stránky Hochkaru v češtině... Na YouTube (hrdas66) potom další videa z těchto akcí. Je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem ceny mýtného, ceny pohoných hmot, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější, přidal jsem i odkazy na stránky chorvatských medií. Nejnověji jsem přidal fotky z Hochkaru 2012 až 2017 a výlet Cote d´Azur a Provence (Monaco, Avignon, Chateauneuf du Pape, Nice, Cannes, Saint Tropez, Orange, Grasse, Apt, Bonnieux, Gordes, Roussillon (Vaucluse) - okrové doly, Menton, Verona) - 2012 a 2014 apod., včetně informací o těchto místech.
V levém sloupci dále najdete "Aktuality Chorvatsko 2012 - 2017", nejčerstvější informace k cestování do Chorvatska a v Chorvatsku, veškeré ceny mýtného, potravin, vstupné, spoustu zajímavostí, nových, aktuálních informací apod. V pravém sloupci např. "Baška Voda - aktuální počasí", "HAK - aktuální záběry z cest, přechodů apod - Chorvatsko", "Aktuální ceny paliva v Chorvatsku" nebo "Ceny mýtného - Chorvatsko" a spoustu dalších informací. Stačí kliknout.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod...Mé další stránky na téma Chorvatsko (zadej - Jiří Hrdý): Pinterest, YouTube, Facebook, Twitter, Flipboard, issuu.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod... klikni níže
a mé profily: Pinterest, YouTube , Facebook
, Twitter, Flipboard, issuu
Baška Voda.jpg
Villa Borovina(1).jpg
Jiří Hrdý.jpg
http___jhrdy1.webgarden.cz_rubriky_hochkar-2014-brezen(1).jpg
Ceny telefonování z Chorvatska

Aktualizováno dne 3.7.2013CHORVATŠTÍ OPERÁTOŘI

ROAMING T-MOBILE
ROAMING O2
ROAMING VODAFONE

Uváděné ceny jsou zpracovány dle ceníků poskytovatelů telekomunikačních služeb ke dni 1.7.2013. Ceny hovorů do Chorvatska u jednotlivých mobilních operátorů neuvádíme, protože se značně liší podle vybraného tarifu služeb.

Příchozí hovory v Chorvatsku se u jednotlivých českých mobilních operátorů účtují jako mezinárodní hovory podle tarifu uživatele - příchozí hovor je tedy účtován jako odchozí mezinárodní hovor (např. ČR - Chorvatsko) plus případné poplatky operátora.

Podrobné informace o rozsahu služeb, výhodných nabídkách a podrobných cenách najdete na stránkách českých mobilních operátorů.

CHORVATŠTÍ MOBILNÍ OPERÁTOŘI

Společnost Zkratka na displeji www

Hrvatski Telekom (T-Mobile Hrvatska) T-MOBILE HR, HR-CRONET www.hrvatskitelekom.hr

VIPnet HR VIP, VIP www.vipnet.hr

TELE2 HR TELE2, HR 21902 www.tele2.hr


Hrvatski Telekom (T-Mobile) nabízí možnost koupit si místní SIM kartu, která umožní mnohem levnější telefonování v rámci Chorvatska než při roamingu. Výhodný je zejména balíček "All Inclusive Holiday package" zahrnující 2 SIM karty, nelimitované množství SMS do Evropy a 30 minut volání do Evropy, volné volání na mobilní síti Hrvatski Telekom, připojení na více než 100 přístupových bodech Wi-Fi (Hot Spots) a 30 MB dat na nejrychlejší mobilní internetové síti v Chorvatsku. Stojí 50 kun. Je k dostání v novinových stáncích, na čerpacích stanicích INA, Tifon a Lukoil; na poštách (Hrvatska pošta); v kioscích Tisak, Slobodana Dalmacija, Glas Istre a iNovine a v T-centrech. Informace: www.visitingcroatia.info.


ROAMING PRO ZÁKAZNÍKY T-MOBILE

HAPPY ROAMING a TWIST ROAMING
Služba Cena v Kč za 1 min
(vč. DPH a popl.)
Odchozí hovor 7,47
Příchozí hovor 2,18
SMS 2,48
MMS (za 1 ks) 12,00
Internet T-Mobile Roaming (za 1 MB) 14,00

Roamingové datové balíčky:

Travel & Surf na den:
do 3 MB/24 hod: 24,00 Kč (vč. DPH),
3 - 20 MB/24 hod.: 70 Kč (vč. DPH).

Travel & Surf 50 MB:
50 MB/30 dní: 185,00 Kč (vč. DPH).

Čerpáno ze stránek: www.t-mobile.cz


ROAMING PRO ZÁKAZNÍKY O2
EUROTARIF
Služba Cena v Kč za 1 min
(vč. DPH a popl.)
Odchozí hovor 7,45
Příchozí hovor 2,15
SMS 2,45
MMS (za 1 ks) 9,60

S roamingovým tarifem "Volání bez hranic" zaplatíte jednotnou cenu 3,90 Kč/min (vč. DPH) za příchozí i odchozí hovor a stejnou cenu i za SMS. Neplatíte žádný spojovací poplatek.

Se speciálním tarifem "O2 Smart Roaming" voláte ve 14 nejpopulárnějších prázdninových destinacích (vč. Chorvatska) podstatně levněji. Za minutu odchozího hovoru v rámci zóny Smart a do ČR zaplatíte od 12,50 Kč (vč. DPH). Navíc můžete každý měsíc přijmout 30 minut příchozích hovorů zdarma, po vyčerpání za 6,05 Kč (vč. DPH).

Základní sazba pro datový roaming: 14,00 Kč (vč. DPH) za 1 MB.

"Roamingové datové balíčky":

"Balíček Evropa" - jednorázový balíček na 1 den:
S (25 MB): 50,00 Kč (vč. DPH),
M (150 MB): 300,00 Kč (vč. DPH),
L (250 MB): 500,00 Kč (vč. DPH).

"Měsíční balíček Evropa" - balíček na 30 dnů:
50 MB: 100,83 Kč (vč. DPH),
250 MB: 504,17 Kč (vč. DPH),
500 MB: 1008,33 Kč (vč. DPH),
1 GB: 2016,67 Kč (vč. DPH).

Čerpáno ze stránek: www.cz.o2.com


ROAMING PRO ZÁKAZNÍKY VODAFONE

VODAFONE WORLD ROAMING
Služba Cena v Kč za 1 min
(vč. DPH a popl.)
Odchozí hovor 7,47
Příchozí hovor 2,17
SMS 2,49

Služba "Vodafone Passport": zaplatíte za hovory z Chorvatska do České republiky za každých 20 minut spojení poplatek 22,18 Kč (včetně DPH) a minuta hovoru je účtována dle vašeho běžného tarifu za stejnou cenu, jako kdybyste volali v rámci České republiky do jiných sítí. Navíc za příchozí hovory zaplatíte vždy pouze uvedený spojovací poplatek a neúčtují se provolané minuty.

"Vodafone Passport Data" funguje podobně jako "Vodafone Passport", ale pro data: za měsíční nebo denní popatek můžete používat svůj domácí datový tarif (objem volných dat stejný jako domácí tarif): na den stojí 50,42 Kč (vč. DPH), na měsíc 352,92 Kč (vč. DPH).

Služba "Připojení ze zahraničí a MMS roaming": 1 MB přijde na 14,00 Kč (vč. DPH) a 1 MMS na 11,50 Kč (vč. DPH).

Tarif "Vodafone Roaming na den": umožňuje využívat v téměř celé Evropě volné minuty, SMS a data z vašeho domácího tarifu (Tarif na míru nebo Férový tarif), jako kdybyste byli v ČR a ne v zahraničí. Za denní poplatek 99 Kč (vč. DPH) na den můžete užívat volné minuty a SMS a být připojení k internetu až do výše 100 MB na den.

"Roamingové datové balíčky":

"Připojení ze zahraničí na den":
objem dat celkem 50 MB: při spotřebě do 5 MB zaplatíte 80,67 Kč (vč. DPH), při spotřebě nad 5 MB zaplatíte 352,92 Kč (vč. DPH). Cena za MB při překročení limitu: 30,25 Kč (vč. DPH).

"Připojení ze zahraničí na stálo":
objem dat 200 MB: cena 1613,33 Kč (vč. DPH). Cena při překročení limitu za MB: 30,25 Kč (vč. DPH).

Čerpáno ze stránek: www.vodafone.cz


mail: info@chorvatsko.cz
copyright © 2001-2011 M. Zábský, M. Zábská, V. N. Heřmanová
Chorvatsko: volání i data jsou s místní SIM za babku
Autor: Aleš Pospíšil

Dobro došli! Chystáte se do Chorvatska? Se SIM místního operátora ušetříte tisíce korun! Známe ceny, víme kde koupit a poradíme co a jak.

Dle Chorvatského turistického sdružení vyrazí na Jadran každoročně 600 tisíc Čechů. Největší nápor samozřejmě přichází v létě. Ale pozor, Chorvatsko není členský stát Evropské unie, a tak se můžete šeredně spálit. Stačí s sebou vzít smartphone bez toho aniž byste si zablokovali data v roamingu nebo aktivovali alespoň datový balíček či nastavili nevhodný tarif a doma vás bude čekat mastný účet.

Zákazníci Vodafonu a T-Mobilu mají od svého operátora alespoň nastavený strop na data i v Chorvatsku. Jde o ochranný limit, který operátorům nařizuje EU. Zahrnutím zemí mimo EU jdou oba operátoři v tomto směru nad rámec svých povinností. Základní limit je u Vodafonu nastaven na 1 300 Kč, u T-Mobilu 1 470 Kč, zákazník však může jeho výši měnit či jej úplně deaktivovat.

Horší to může být, pokud využíváte služeb O2. Za 1 MB dat v Chorvatsku vám totiž operátor naúčtuje 240 Kč bez ochranného limitu. Klidně tak můžete i nevědomky prodatovat desítky tisíc korun. I když se totiž aktivně nepřipojíte, váš smartphone si stahuje data ze sítě automaticky a účet za telefon může v takovém případě přijít dráž než celá dovolená. Operátor alespoň při připojení informuje zákazníka prostřednictvím takovéto SMS:

Od 1. června rozšiřuje T-Mobile platnost svých tří balíčků Travel&Surf i na Chorvatsko. Můžete zde tak surfovat výrazně levněji než se základním Happy Roamingem. Pokud se chystáte na dovolenou v termínu od června do konce srpna, doporučuji využít 50% slevu na týdenní balíček Travel&Surf. Zaplatíte za něj 270 Kč a získáte tak 50 MB dat. Více informací najdete v tomto článku.

U Vodafonu je situace příznivější, pokud si připlatíte 350 Kč (na měsíc), můžete v 41 zemích včetně Chorvatska surfovat s domácím datovým balíčkem. Nově také můžete za denní poplatek 99 Kč volat, odesílat SMS a datovat jako doma (více zde).

Aby vám smartphone na dovolené nevysál peněženku

Příjemná dovolená s hořkým koncem. I když se aktivně nepřipojíte, můžete zbytečně platit tisíce za data v zahraničí. Poradíme, jak se chránit.

Jde to ale daleko levněji. Rozhodli jsme se zjistit, zda se vyplatí koupě SIM karty místního operátora. Cíl je jasný – zjistit nabídku předplacených karet, porovnat ceny, pokrytí, zjistit, kde se SIMka dá zakoupit a doporučit konkrétní nabídku.

Rada nad zlato: Kupte SIM místního operátora Tele2, stojí 167 Kč a ušetří vám tisíce...


V Chorvatsku také působí tři operátoři: T-Mobile, Tele2 a VipNet. Všichni mají webové stránky alespoň částečně v angličtině, jen VipNet na turisty zapomněl. Z jeho webu jsem toho moc nevyčetl a nepodařilo se mi ani najít nabídku předplacených karet. Pokud máte s VipNetem zkušenost, budeme rádi, když se o ni podělíte v diskuzi pod článkem.

100 MB prodatovaných v Chorvatsku se SIM kartou tuzemského operátora přijde na tisíce korun

Parádní nabídku má Tele2, který připravil předplacenku speciálně pro dovolenkáře. Jde o maximálně přehledný tarif s voláním z Chorvatska za 10 Kč/min. do mobilních sítí a za 0,25 Kč/min. na pevné linky. Odeslání SMS z Chorvatska (do ČR) vyjde na 3 Kč. Kompletní přehled cen přikládám v tabulce níže. Předplacené karta Tele2 se prodává za 50 kun (167 Kč), přednabitý kredit je ve stejné výši, aktivace se tak neplatí.
"Welcome to Croatia" cena v Kč
Cena SIM karty 167 Kč
Přednabitý kredit 167 Kč
Volání na pevné linky (mezinárodní)* 0,25 Kč/min.
Volání na mobily (mezinárodní) 10 Kč/min.
SMS (mezinárodní) 3 Kč
Volání v Chorvatsku (vnitrostátní) 3,34/min.
SMS v Chorvatsku (vnitrostátní) 1,12 Kč
Účtování hovorů 60+60
Datový balíček v ceně (jednorázově) 100 MB
Data 0,67 Kč/100 kB
*neplatí pro Bosnu a Hercegovinu, Srbsko, Černou Horu a Kosovo; převodní kurz 1 HRK = 3,335 CZK

Dobrou zprávou je také to, že vám operátor přihodí do začátku 100 MB dat na surfování. Každý další megabajt vyjde v přepočtu na 7 Kč. Sada je k mání na stovkách míst po celém pobřeží jadranu, viz níže:
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Užitečné odkazy: seznam pošt v Chorvatsku • lokátor kiosků Tisak • mapa pokrytí Tele2 • prodejní místa Tele2

Ještě před koupí karty je dobré si ujasnit, zda vám bude kredit 167 Kč stačit. Pokud budete potřebovat více, optejte se rovnou na dobíjecí kupony (račun nadoplati bonovima). Prodávají se v hodnotách 25, 50, 100 a 200 kun. Užitečné kódy:

dobíjení pomocí kuponu: zadejte *131*13místné číslo kuponu# a odešlete jako hovor
zjištění stavu kreditu: zadejte *130#
zjištění stavu dat: zadejte *150# a pak zmáčkněte 2 pro bonusy

Dle webu Tele2 existuje ještě možnost online dobíjení přes zákaznický portál, do kterého se ovšem musíte zaregistrovat. Volně dostupný formulář pro dobíjení platební kartou online jsem na webu Tele2 neobjevil.
T-Mobile dá 500 MB zdarma

Pokud si berete notebook a chcete zůstat online i na dovolené, pak si můžete zakoupit „Start paket“ s modemem nebo bez něj. Sada s USB modemem od Tele2 stojí 195 kun (650 Kč) a obsahuje kredit 100 kun (333 Kč). Paket bez USB sticku vyjde na 20 kun (67 Kč), počáteční kredit je ve stejné výši.

Přehled cen paketů mobilního internetu:
Paket Tele2 T-Mobile
Sada vč. USB modemu 650 Kč 660 Kč
Kredit 333 Kč 67 Kč + 500 MB (po registraci, platnost 30 dní)
Paket Tele2 T-Mobile
Sada bez USB modemu 67 Kč 67 Kč
Kredit 67 Kč 67 Kč + 500 MB (po registraci, platnost 30 dní)

Alternativou je paket T-Mobilu, který stojí 198 kun (660 Kč) včetně USB modemu. Zákazník získá přednabitý kredit 20 kun (67 Kč) a 500 MB dat. Lákavých 500 MB obsahuje i samotná SIM, která stojí 20 kun (67 Kč) a obsahuje počáteční kredit ve stejné výši. S tímto paketem tak můžete mít velmi levně 500 MB, podmínkou je registrace a bonusové megabajty je třeba vyčerpat do 30 dní. Jinak řečeno, za pouhých 67 Kč můžete mít 500 MB dat na 30 dní, což je velmi výhodné.

K 500 MB vám kredit 20 kun vyjde na dalších 150 MB. Pokud si chcete předplatit třeba 1 GB za 75 kun (250 Kč), musíte si koupit kupon. Kompletní přehled předplacených balíčků ukazuje obrázek výše. Bez balíčku stojí megabajt 1 kunu (3,34 Kč). Pro Paket T-Mobilu bude pravděpodobně nutné zajít na některou z prodejen operátora. Za případnou zkušenost s nákupem SIM jinde budeme vděčni v diskuzi pod článkem. SIM se musí aktivovat. Na anglické verzi webu uvádí T-Mobile, že aktivace je možná buď ihned na prodejně či na zákaznické lince 098 1550.

Nastavení telefonu a modemu:

Datové přenosy můžete nakonfigurovat SMSkou. U Tele2 pošlete SMS s textem "Tele2" na číslo 777. Další informace včetně pokynů pro manuální nastavení najdete zde. U T-Mobilu odešlete SMS ve tvaru "I" na číslo 1598, kód pro instalaci nastavení je 1234. APN pro datový modem a další pokyny najdete zde.

Díky iniciativě „Nechceme předražené volání“ se mi povedlo získat několik cenných postřehů od dovolenkáře, který navštěvuje Chorvatsko pravidelně:

Především je třeba se připravit ještě před odjezdem – najít si veškeré informace na webu. Chorvati jen výjimečně mluví anglicky nebo německy a zaměstnanci na prodejnách operátorů nemají prakticky žádné technické znalosti.

Je třeba si naprosto přesně zjistit, kde se daná provozovna nachází. Věřte nebo ne, ale není vůbec snadné najít konkrétní adresu a v rámci nákupního centra zase není snadné najít prodejnu.

Je nezbytné si najít a vytisknout přesný návod k aktivaci karty. Možností bývá vícero a je lepší mít přehled o všech, protože jedna nebo druhá nemusí fungovat. Aktivaci karty je třeba provést v Chorvatsku, jinde to zkrátka nefunguje. Tamější operátoři nepočítají s tím, že by člověk používal SIM v jiném než „jejich“ zařízení nebo mobilu. Ideálním zařízením pro cestovatele je MiFi.

Je dobré si se sebou vzít třeba starší telefon, jelikož pokud zklame všechno ostatní, je aktivace datové SIM pomocí SMS poslední záchrannou. Samozřejmě je třeba mít vytištěný návod jak na to…

Je třeba si zjistit APN. Tamější operátoři jsou vám schopni poslat konfigurační SMS do telefonu, ale ne do MiFi či USB modemu. Takže doporučuji najít si APN na webu, jelikož konzultanti na prodejně většinou neví, o co jde.

Po aktivaci karty je výhodnější aktivovat si některý z datových balíčků. Aktivace na webu mi nefungovala, zachránila mě aktivace přes SMS.

Jednou se mi stalo, že i když mi systém T-Mobilu potvrdil, že mám daný balíček aktivní, odečítaly se mi jednotlivé megabajty. S reklamací bohužel nemá cizinec žádnou šanci, jelikož Chorvati umí úžasně zdržovat a než se něco vyřeš, člověk už je z dovolené dávno doma.

Dobíjejte jen tolik, kolik je nezbytně nutné (i když třeba přijedete znovu). Mám zkušenost, že datový balíček se může automaticky obnovovat, což může být nežádoucí a vysát vám kredit i když nechcete. Takže si opravdu dobijte jen tolik, kolik potřebujete. Dnes už by mělo být možné si při aktivaci vybrat, zda budete chtít, aby se balíček automaticky obnovil či nikoli.

Online dobíjení u T-Mobile z nějakého záhadného důvodu nefunguje s českou platební kartou. Ještě 2 až 3 roky zpět to šlo, loni už nikoli. Systém platby odmítá a nikdo na zákaznické podpoře s tím není schopen nic udělat.

Co se týče pokrytí, EDGE je prakticky na 100 % pobřeží. UMTS ve větších městech. Horší je to na moři a na ostrovech, tam nemusí fungovat nic – ani GSM, ani GPRS.

Více na: http://www.mobilmania.cz/clanky/chorvatsko-volani-i-data-jsou-s-mistni-sim-za-babku/sc-3-a-1320555/default.aspx#utm_medium=selfpromo&utm_source=mobilmania&utm_campaign=copylink
Dovolenkový rádce pro Chorvatsko:

nastavte si tarif O2 Smart Roaming nebo T-Mobile Cestovatel
Vodafone World Roaming pro kratší odchozí i příchozí hovory
Vodafone Passport pro delší hovory (spoj. popl. 22 Kč/20 min.)
deaktivujte si datové služby v mobilu nebo u operátora
pokud chcete využívat data, aktivujte si datový balíček:
u O2 snížíte cenu na 24 Kč/MB, u Vodafone surfujete jako doma,
u T-Mobile Travel&Surf na týden se slevou (od 1.6. do 31.8.2012) Více na: http://www.mobilmania.cz/clanky/chorvatsko-volani-i-data-jsou-s-mistni-sim-za-babku/sc-3-a-1320555/default.aspx#utm_medium=selfpromo&utm_source=mobilmania&utm_campaign=copylink
Aby vám smartphone na dovolené nevysál peněženku

Pospíšil Aleš

Příjemná dovolená s hořkým koncem. I když se aktivně nepřipojíte, můžete zbytečně platit tisíce za data v zahraničí. Poradíme, jak se chránit.

Za příjemnou dovolenou může udělat nepříjemnou tečku účet za datové roamingové služby. Mnohým se to už stalo a v éře chytrých telefonů hrozí akutní nebezpečí - data využívají, aniž by o tom jejich uživatel věděl. Tak třeba zapnete fotoaparát a už je to (k obrázku se přidávají GPS souřadnice a GPS se pro rychlejší zjištění polohy připojuje k internetu).

Jak datové přenosy v zahraničí úplně vypnout?
Klepněte pro větší obrázek
Pokud si data nevyptene a zároveň nemáte datový balíček, může vás dovolená mimo EU vyjít pořádně draho

Možnosti jsou v zásadně dvě, buď roamingová data zakážete přímo v telefonu, nebo u operátora. Zákaz roamingových dat v telefonu představuje to nejsnazší řešení, zpravidla stačí tuto volbu prostě vypnout. Popřípadě existují aplikace, které se o blokování dat v roamingu postarají. Majitelé symbianových Nokií diskutující na našem fóru doporučují například aplikaci Roamingguard.

V EU platí cenový strop na data 50 € (1 500 Kč).

Jde o ochranu před šokem z vyúčtování. Vodafone jde nad rámec povinnosti a ochranný datový limit umožňuje aplikovat na celý svět. T-Mobile do něj krom zemí EU pro zatím zahrnuje Norsko, Lichtenštejnsko, Island, Chorvatsko a Egypt. Rozšíření pro celý svět chystá operátor od 1. června. O2 limit aplikuje v EU a taktéž v zemích Evropského hospodářského prostoru. Tedy v Norsku, Lichtenštejnsku a na Islandu.

Blokace dat na telefonu iPhone. Telefon umí blokovat 3G, data v domovské síti i roamingové datové přenosy

Pro někoho může být jistější systémová blokace dat u mobilního operátora. Data v zahraničí zablokujete následovně:

O2: Elegantní způsob jak zablokovat pouze data v roamingu (tedy ta draze zpoplatněná) nabízí jen O2. Stačí odeslat SMS ve tvaru BPR na číslo 999111. Odblokování datových přenosů lze provést odesláním SMS ve tvaru DBPR opět na číslo 999111. Operátor navíc deklaruje, že zákazníka na možnost deaktivace datových přenosů upozorní, pokud se jeho telefon připojí. Dorazí SMS tohoto znění:

„Prave jste se pripojili k internetu. V zahranici je uctovani dle roamingoveho ceniku (od 24 Kc/1 MB v EU). Pripojeni muzete zablokovat SMS: BPR na 999111. O2“

Odeslání aktivační a deaktivační SMS v ČR je zdarma, v zahraničí je cena SMS účtována podle roamingového ceníku.
T-Mobile: Pokud chtějí mít jistotu, je třeba úplně deaktivovat datové přenosy v samoobsluze „Můj T-Mobile.“ Jiná systémová možnost není.

Vodafone: Ani u Vodafone nelze blokovat roamingová data. Zákazníci mají možnost provést úplnou blokaci datových přenosů v některé ze samoobsluh či přes zákaznickou linku.

TIP: Nechce si poradit na fóru: Jak na blokování datového roamingu?
Pro mě je to nejlepší ubytování v Bašce Vodě, velmi milí lidé, čisto, vstřícnost a ... skvělé víno!!
214.JPG
P1040124a.jpg
P1000247a.jpg
Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda, Baško Polje.jpg
ostrov Brač(1).jpg
U Ivana.jpg
Povlja (Brač).jpg
Omluvte prosím nedokonalost těchto stránek, tvořil jsem je v lednu 2008 a šlo původně jen o informace k Baško Polje a k našim výletům a to vše jen a jen pro náš úzký okruh přátel. Ale myslím si, že informace, které jsem začal uvádět, jsou praktické, nové, aktuální, prostě na stránkách cestovek či v jejich katalozích některé z nich prostě chybí. Na YouTube jsem umístil videa z těchto akcí, je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem tu aktuální ceny mýtného, ceny pohoných hmot, trajekty, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější (srpen 2013). Odkazy na stránky chorvatských medií, velkých řetězců ... Neustále se pokouším tedy dopňovat, aktualizovat text. Fotogalerie je již hotová. Tak prosím o trpělivost. Děkuji.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one