Chorvatsko 2000 - 2017, výlet "Raškovické party" do Baško Polje, Split, Makarská, Brač, Biokovo, Veprič. Výlet třídy 1.B - 2004. Budapešť, Kroměříž, Krakov, Osvětim, Brezinka, Hochkar, Wachau, petanque, Salzburg, Salzkammergut, Orlí hnízdo, Berchtesgaden, Obersalzberg, Hallstatt, Vodácké kurzy 2010-2011, Raškovice 2010-2013.
Další foty jsou na http://jhrdy1.webgarden.cz/hochkar-2010-leden, březen, 2011 - 2017, to jsou stránky, kde mám fotky z Rakouska - Wachau, Hochkar, stužkovací večírky, oslavy, Salzburg, Hallstatt, Berchtesgaden, Orlí Hnízdo, lyžák, Mnichov, Hochkar - březen a dále Německo - Mnichov, Rakousko - Krimmelské vodopády 2011 i 2014, nové fotky ze školy, poslední Raškovice - léto, podzim 2011 apod. Připojil jsem odkazy na stránky těchto destinací, nejnověji stránky Hochkaru v češtině... Na YouTube (hrdas66) potom další videa z těchto akcí. Je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem ceny mýtného, ceny pohoných hmot, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější, přidal jsem i odkazy na stránky chorvatských medií. Nejnověji jsem přidal fotky z Hochkaru 2012 až 2017 a výlet Cote d´Azur a Provence (Monaco, Avignon, Chateauneuf du Pape, Nice, Cannes, Saint Tropez, Orange, Grasse, Apt, Bonnieux, Gordes, Roussillon (Vaucluse) - okrové doly, Menton, Verona) - 2012 a 2014 apod., včetně informací o těchto místech.
V levém sloupci dále najdete "Aktuality Chorvatsko 2012 - 2017", nejčerstvější informace k cestování do Chorvatska a v Chorvatsku, veškeré ceny mýtného, potravin, vstupné, spoustu zajímavostí, nových, aktuálních informací apod. V pravém sloupci např. "Baška Voda - aktuální počasí", "HAK - aktuální záběry z cest, přechodů apod - Chorvatsko", "Aktuální ceny paliva v Chorvatsku" nebo "Ceny mýtného - Chorvatsko" a spoustu dalších informací. Stačí kliknout.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod...Mé další stránky na téma Chorvatsko (zadej - Jiří Hrdý): Pinterest, YouTube, Facebook, Twitter, Flipboard, issuu.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod... klikni níže
a mé profily: Pinterest, YouTube , Facebook
, Twitter, Flipboard, issuu
Baška Voda.jpg
Villa Borovina(1).jpg
Jiří Hrdý.jpg
http___jhrdy1.webgarden.cz_rubriky_hochkar-2014-brezen(1).jpg

Přísnější tresty za zvlášť nebezpečnou jízdu v Chorvatsku


10.1.2013


Dálnice A1 u Šestanovce

Dne 1. ledna 2013 vstoupila v Chorvatsku v platnost novela trestního zákona (Kazneni zakon, NN 144/2012), která přináší tvrdší postihy za zvlášť nebezpečnou jízdu, pro níž zavádí pojem "obijesna vožnja", což lze přeložit v tomto kontextu jako "bezohledná", případně "zběsilá", ale rozhodně ne "rozpustilá", jak se lze dočíst v některých našich sdělovacích prostředcích.

Ministr spravedlnosti si od novely slibuje snížení počtu vážných dopravních nehod, k nimž příliš často dochází. Nejčastějšími příčinami těch nejtragičtějších s oběťmi na životech je nejčastěji nepřizpůsobení rychlosti jízdy, překračování limitů rychlosti, nebezpečné předjíždění v zatáčkách, v koloně, na nepřehledných místech nebo dokonce v tunelech, jízda v protisměru a nedání přednosti v jízdě.

Účastník silničního provozu, který z bezohlednosti vážně porušuje předpisy o bezpečnosti provozu a vystavuje nebezpečí životy a zdraví osob, bude potrestán odnětím svobody až na tři roky. "Bezohledná" jízda se vztahuje na tyto přestupky:

  • jízdu ve stavu nezpůsobilém k řízení vyvolaném požitím alkoholu s koncentrací nejméně 1,5 g/kg nebo drog nebo psychotropních látek,
  • jízdu v zakázaném směru,
  • předjíždění kolony vozidel na nepřehledném místě,
  • jízdu rychlostí, která překračuje o 50 km/h povolenou rychle v obci nebo v oblasti s omezenou rychlostí.
  • Posouzení, zda se jedná o zvlášť nebezpečnou jízdu, je plně v kompetenci zasahujícího policisty.

Pokud řidič svojí bezohlednou jízdou způsobí jiné osobě těžká zranění nebo majetkovou škodu velkých rozměrů, muže být potrestám vězením od šesti měsíců do pěti let. Při způsobení zvlášť těžkého tělesného zranění hrozí viníkovi nehody trest od jednoho do osmi let. V případě smrti jedné nebo více osob může dostat trest od tří do dvanácti let.

Jen za první den platnosti nového zákona bylo zahahájeno trestní řízení s dvěma řidiči za jejich bezohlednou jízdu.

Přísnější postihy za nebezpečnou jízdu se týkají i ostatních druhů dopravy, tedy i provozu všech plavidel na moři. To musí mít na paměti řidiči vodních skútrů a rychlých člunů, jejichž bezohledná jízda končí mnohdy smrtelnými úrazy.


Zdroj informací:
mail: info@chorvatsko.cz
copyright © 2001-2011 M. Zábský, M. Zábská, V. N. Heřmanová
foto 2 z archivu CK Vítkovice Tours
Pro mě je to nejlepší ubytování v Bašce Vodě, velmi milí lidé, čisto, vstřícnost a ... skvělé víno!!
214.JPG
P1040124a.jpg
P1000247a.jpg
Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda, Baško Polje.jpg
ostrov Brač(1).jpg
U Ivana.jpg
Povlja (Brač).jpg
Omluvte prosím nedokonalost těchto stránek, tvořil jsem je v lednu 2008 a šlo původně jen o informace k Baško Polje a k našim výletům a to vše jen a jen pro náš úzký okruh přátel. Ale myslím si, že informace, které jsem začal uvádět, jsou praktické, nové, aktuální, prostě na stránkách cestovek či v jejich katalozích některé z nich prostě chybí. Na YouTube jsem umístil videa z těchto akcí, je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem tu aktuální ceny mýtného, ceny pohoných hmot, trajekty, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější (srpen 2013). Odkazy na stránky chorvatských medií, velkých řetězců ... Neustále se pokouším tedy dopňovat, aktualizovat text. Fotogalerie je již hotová. Tak prosím o trpělivost. Děkuji.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one