Chorvatsko 2000 - 2017, výlet "Raškovické party" do Baško Polje, Split, Makarská, Brač, Biokovo, Veprič. Výlet třídy 1.B - 2004. Budapešť, Kroměříž, Krakov, Osvětim, Brezinka, Hochkar, Wachau, petanque, Salzburg, Salzkammergut, Orlí hnízdo, Berchtesgaden, Obersalzberg, Hallstatt, Vodácké kurzy 2010-2011, Raškovice 2010-2013.
Další foty jsou na http://jhrdy1.webgarden.cz/hochkar-2010-leden, březen, 2011 - 2017, to jsou stránky, kde mám fotky z Rakouska - Wachau, Hochkar, stužkovací večírky, oslavy, Salzburg, Hallstatt, Berchtesgaden, Orlí Hnízdo, lyžák, Mnichov, Hochkar - březen a dále Německo - Mnichov, Rakousko - Krimmelské vodopády 2011 i 2014, nové fotky ze školy, poslední Raškovice - léto, podzim 2011 apod. Připojil jsem odkazy na stránky těchto destinací, nejnověji stránky Hochkaru v češtině... Na YouTube (hrdas66) potom další videa z těchto akcí. Je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem ceny mýtného, ceny pohoných hmot, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější, přidal jsem i odkazy na stránky chorvatských medií. Nejnověji jsem přidal fotky z Hochkaru 2012 až 2017 a výlet Cote d´Azur a Provence (Monaco, Avignon, Chateauneuf du Pape, Nice, Cannes, Saint Tropez, Orange, Grasse, Apt, Bonnieux, Gordes, Roussillon (Vaucluse) - okrové doly, Menton, Verona) - 2012 a 2014 apod., včetně informací o těchto místech.
V levém sloupci dále najdete "Aktuality Chorvatsko 2012 - 2017", nejčerstvější informace k cestování do Chorvatska a v Chorvatsku, veškeré ceny mýtného, potravin, vstupné, spoustu zajímavostí, nových, aktuálních informací apod. V pravém sloupci např. "Baška Voda - aktuální počasí", "HAK - aktuální záběry z cest, přechodů apod - Chorvatsko", "Aktuální ceny paliva v Chorvatsku" nebo "Ceny mýtného - Chorvatsko" a spoustu dalších informací. Stačí kliknout.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod...Mé další stránky na téma Chorvatsko (zadej - Jiří Hrdý): Pinterest, YouTube, Facebook, Twitter, Flipboard, issuu.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod... klikni níže
a mé profily: Pinterest, YouTube , Facebook
, Twitter, Flipboard, issuu
Baška Voda.jpg
Villa Borovina(1).jpg
Jiří Hrdý.jpg
http___jhrdy1.webgarden.cz_rubriky_hochkar-2014-brezen(1).jpg

Průvodce pro jachtaře po jižní Dalmácii a Černé Hoře

12.11.2012

Mljet
Ostrov Mljet

V září byl představen zajímavý společný chorvatský a černohorský projekt "Společná propagace a zvýšení úrovně bezpečnosti jachtařské turistiky v Dubrovnicko-neretvanské župě a na černohorském přímoří", který je zkráceně nazýván "NauTour". Jeho cílem je zvýšení turistického potenciálu dubrovnické oblasti a černohorského pobřeží jako jachtařských destinací a společná prezentace jedinečných turistických, kulturních a přírodních hodnot obou regionů.

Tento projekt v hodnotě 452 isíc eur financovala Evropská unie z programů předvstupní pomoci (IPA) v rámci projektů přeshraniční spolupráce Chorvatska a Černé Hory.

Korčula
Městečko Korčula na stejnojmenném ostrově

Z chorvatské strany jsou do projektu zapojeny tyto subjekty: Chorvatský hydrografický ústav (Hrvatski hidrografski institut - HHI), Ministerstvo námořnictví, dopravy a infrastruktury (Ministarstvo pomorstva, prometa i infrastrukture) a Dubrovnická univerzita (Dubrovačko sveučilište), z černohorské strany pak: Hydrometeorologický ústav Černé Hory (Hidrometeorološki zavod Crne Gore - HMZCG) , Národní turistická organizace Černé Hory (Nacionalna turistička organizacija Crne Gore - NTOCC), Správa námořní bezpečnosti (Uprava pomorske sigurnosti Crne Gore) a Marina Porto Montenegro z Tivatu.

Lastovo
Ostrov Lastovo

V rámci projektu vznikla webová stránka www.nautour.info, která je určena především jachtařům, ale i ostatním návštěvníkům jižního Jadranu. Jsou tu základní informace o obou regionech, informace pro jachtaře, předpisy pro vstup a plavbu, přehled marin a možných aktivit a mapy. Autoři z Chorvatského hydrografického ústavu vytvořili jedinečného průvodce po pobřeží a ostrovech: od poloostrova Pelješac na severu, přes ostrovy Korčula, Lastovo, Mljet, Elafitské ostrovy, Dubrovnické přímoří, boku Kotorskou, Budvanskou riviéru, okolí přístavního města Baru až po město Ulcinj na jihu. Zpracovali třináct doporučených tras, z nichž pět je určeno pro jachty, čtyři pro menší motorové jachty a čtyři pro velké jachty (megajachty), vždy ve variantách pro třídenní, sedmidenní a čtrnáctidenní plavbu. Itineráře doplňují mapky a obrázky. V přehledu lokalit lze najít popis zajímavých míst a doporučených zastávek, včetně možností kotvení a praktických rad pro jachtaře.

Dalším výsledkem projektu "NauTour" je vydání tištěné publikace v chorvatském, černohorském a anglickém jazyce (Knjižica, Booklet), která obsahuje doporučené trasy a dalšími informace uvedené v internetové verzi. Jachtařům bude tento průvodce bezplatně k dispozici nebo si jej mohou stáhnout ve formátu pdf na stránkách www.nautour.info.


Zdroj informací:
mail: info@chorvatsko.cz
copyright © 2001-2011 M. Zábský, M. Zábská, V. N. Heřmanová
foto z archivu CK Vítkovice Tours
Pro mě je to nejlepší ubytování v Bašce Vodě, velmi milí lidé, čisto, vstřícnost a ... skvělé víno!!
214.JPG
P1040124a.jpg
P1000247a.jpg
Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda, Baško Polje.jpg
ostrov Brač(1).jpg
U Ivana.jpg
Povlja (Brač).jpg
Omluvte prosím nedokonalost těchto stránek, tvořil jsem je v lednu 2008 a šlo původně jen o informace k Baško Polje a k našim výletům a to vše jen a jen pro náš úzký okruh přátel. Ale myslím si, že informace, které jsem začal uvádět, jsou praktické, nové, aktuální, prostě na stránkách cestovek či v jejich katalozích některé z nich prostě chybí. Na YouTube jsem umístil videa z těchto akcí, je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem tu aktuální ceny mýtného, ceny pohoných hmot, trajekty, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější (srpen 2013). Odkazy na stránky chorvatských medií, velkých řetězců ... Neustále se pokouším tedy dopňovat, aktualizovat text. Fotogalerie je již hotová. Tak prosím o trpělivost. Děkuji.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one