Chorvatsko 2000 - 2017, výlet "Raškovické party" do Baško Polje, Split, Makarská, Brač, Biokovo, Veprič. Výlet třídy 1.B - 2004. Budapešť, Kroměříž, Krakov, Osvětim, Brezinka, Hochkar, Wachau, petanque, Salzburg, Salzkammergut, Orlí hnízdo, Berchtesgaden, Obersalzberg, Hallstatt, Vodácké kurzy 2010-2011, Raškovice 2010-2013.
Další foty jsou na http://jhrdy1.webgarden.cz/hochkar-2010-leden, březen, 2011 - 2017, to jsou stránky, kde mám fotky z Rakouska - Wachau, Hochkar, stužkovací večírky, oslavy, Salzburg, Hallstatt, Berchtesgaden, Orlí Hnízdo, lyžák, Mnichov, Hochkar - březen a dále Německo - Mnichov, Rakousko - Krimmelské vodopády 2011 i 2014, nové fotky ze školy, poslední Raškovice - léto, podzim 2011 apod. Připojil jsem odkazy na stránky těchto destinací, nejnověji stránky Hochkaru v češtině... Na YouTube (hrdas66) potom další videa z těchto akcí. Je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem ceny mýtného, ceny pohoných hmot, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější, přidal jsem i odkazy na stránky chorvatských medií. Nejnověji jsem přidal fotky z Hochkaru 2012 až 2017 a výlet Cote d´Azur a Provence (Monaco, Avignon, Chateauneuf du Pape, Nice, Cannes, Saint Tropez, Orange, Grasse, Apt, Bonnieux, Gordes, Roussillon (Vaucluse) - okrové doly, Menton, Verona) - 2012 a 2014 apod., včetně informací o těchto místech.
V levém sloupci dále najdete "Aktuality Chorvatsko 2012 - 2017", nejčerstvější informace k cestování do Chorvatska a v Chorvatsku, veškeré ceny mýtného, potravin, vstupné, spoustu zajímavostí, nových, aktuálních informací apod. V pravém sloupci např. "Baška Voda - aktuální počasí", "HAK - aktuální záběry z cest, přechodů apod - Chorvatsko", "Aktuální ceny paliva v Chorvatsku" nebo "Ceny mýtného - Chorvatsko" a spoustu dalších informací. Stačí kliknout.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod...Mé další stránky na téma Chorvatsko (zadej - Jiří Hrdý): Pinterest, YouTube, Facebook, Twitter, Flipboard, issuu.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod... klikni níže
a mé profily: Pinterest, YouTube , Facebook
, Twitter, Flipboard, issuu
Baška Voda.jpg
Villa Borovina(1).jpg
Jiří Hrdý.jpg
http___jhrdy1.webgarden.cz_rubriky_hochkar-2014-brezen(1).jpg

Stahujte LN na dovolené levněji než v Česku

Aktualizováno  27. června 2011  7:00,  aktualizováno 1.7.  15:36

PRAHA - Operátoři v oblíbených letoviscích českých turistů loví zahraniční návštěvníky. Vezete si mobil na letní dovolenou do Španělska? Tak zapomeňte na české operátory. Se SIM kartou tamní společnosti Yoigo můžete volat po Španělsku i do Česka za pouhé dvě koruny za minutu.

Karty místních operátorů bývají obecně pro cizince výhodnější. Jenomže před prázdninami by měli zavětřit ti, kteří se chystají k moři do již zmiňovaného Španělska či Chorvatska nebo Bulharska.

Tamní operátoři nabízejí speciální předplacené karty pro turisty dokonce s několikanásobně levnějšími službami, než je tomu v Česku. "V těchto zemích operátoři soupeří o nejmenší zákazníky," míní Jiří Peterka, expert na mobilní služby.

Zahraniční operátoři poskytující předplacené služby v oblíbených destinacích:

 I na zahraniční dovolené si můžete přečíst své oblíbené noviny v elektronických zařízeních. Stačí zakoupená SIM karta od místního operátora a připojíte se na internet levněji než u nás.

Země

Operátor

Cena za SIM kartu

Počet dat v ceně

Chorvatsko

Tele 2

160 Kč

100MB dat

Itálie

TIM

cca 120 Kč

24 MB dat

Španělsko

Yoigo

486 Kč

500 MB dat

Bulharsko

Globul

37 Kč

10 MB za 36 Kč

Například v Bulharsku s kartou operátora Globul lze s Českem mluvit za tři koruny za minutu. S kterýmkoli českým operátorem nejméně za jedenáct korun. Podobně to funguje i v Chorvatsku. Tamní firma Tele 2 nabízí speciálně pro zahraniční turisty předplacenou SIM kartu za 165 korun.

Ta umožní levnější volání, ale navíc stažení 100 MB dat z internetu. Při běžném posílání e-mailů a surfování stačí tento limit na týden. Českému T-Mobilu by za to zákazník zaplatil 660 korun. "Chorvatsko není členem EU, není proto vázáno unijními tarify," připomněl Martin Zikmund, analytik telekomunikací.


Jenomže Španělsko v Unii je, a také nabízí zajímavé
ceny. Speciální SIM karta tam stojí 486 korun, umožňuje více než čtyři hodiny hovoru. A navíc dovolí stáhnout 500 MB dat z internetu. Čeští operátoři za podobné peníze nabízejí jen polovinu dat. Jediným problémem je dostupnost karet. Bývají na poštách, v supermarketech, u pump, někdy ale nejsou přímo v letovisku.

Proč ale tedy nezlevní i čeští operátoři? "Roaming patří v Česku k nejvýnosnějším službám. Dokud jej budou zákazníci používat ve velkém, nic se nezmění," říká Jiří Donát, analytik IT trhů.

Pro mě je to nejlepší ubytování v Bašce Vodě, velmi milí lidé, čisto, vstřícnost a ... skvělé víno!!
214.JPG
P1040124a.jpg
P1000247a.jpg
Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda, Baško Polje.jpg
ostrov Brač(1).jpg
U Ivana.jpg
Povlja (Brač).jpg
Omluvte prosím nedokonalost těchto stránek, tvořil jsem je v lednu 2008 a šlo původně jen o informace k Baško Polje a k našim výletům a to vše jen a jen pro náš úzký okruh přátel. Ale myslím si, že informace, které jsem začal uvádět, jsou praktické, nové, aktuální, prostě na stránkách cestovek či v jejich katalozích některé z nich prostě chybí. Na YouTube jsem umístil videa z těchto akcí, je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem tu aktuální ceny mýtného, ceny pohoných hmot, trajekty, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější (srpen 2013). Odkazy na stránky chorvatských medií, velkých řetězců ... Neustále se pokouším tedy dopňovat, aktualizovat text. Fotogalerie je již hotová. Tak prosím o trpělivost. Děkuji.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one