Chorvatsko 2000 - 2017, výlet "Raškovické party" do Baško Polje, Split, Makarská, Brač, Biokovo, Veprič. Výlet třídy 1.B - 2004. Budapešť, Kroměříž, Krakov, Osvětim, Brezinka, Hochkar, Wachau, petanque, Salzburg, Salzkammergut, Orlí hnízdo, Berchtesgaden, Obersalzberg, Hallstatt, Vodácké kurzy 2010-2011, Raškovice 2010-2013.
Další foty jsou na http://jhrdy1.webgarden.cz/hochkar-2010-leden, březen, 2011 - 2017, to jsou stránky, kde mám fotky z Rakouska - Wachau, Hochkar, stužkovací večírky, oslavy, Salzburg, Hallstatt, Berchtesgaden, Orlí Hnízdo, lyžák, Mnichov, Hochkar - březen a dále Německo - Mnichov, Rakousko - Krimmelské vodopády 2011 i 2014, nové fotky ze školy, poslední Raškovice - léto, podzim 2011 apod. Připojil jsem odkazy na stránky těchto destinací, nejnověji stránky Hochkaru v češtině... Na YouTube (hrdas66) potom další videa z těchto akcí. Je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem ceny mýtného, ceny pohoných hmot, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější, přidal jsem i odkazy na stránky chorvatských medií. Nejnověji jsem přidal fotky z Hochkaru 2012 až 2017 a výlet Cote d´Azur a Provence (Monaco, Avignon, Chateauneuf du Pape, Nice, Cannes, Saint Tropez, Orange, Grasse, Apt, Bonnieux, Gordes, Roussillon (Vaucluse) - okrové doly, Menton, Verona) - 2012 a 2014 apod., včetně informací o těchto místech.
V levém sloupci dále najdete "Aktuality Chorvatsko 2012 - 2017", nejčerstvější informace k cestování do Chorvatska a v Chorvatsku, veškeré ceny mýtného, potravin, vstupné, spoustu zajímavostí, nových, aktuálních informací apod. V pravém sloupci např. "Baška Voda - aktuální počasí", "HAK - aktuální záběry z cest, přechodů apod - Chorvatsko", "Aktuální ceny paliva v Chorvatsku" nebo "Ceny mýtného - Chorvatsko" a spoustu dalších informací. Stačí kliknout.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod...Mé další stránky na téma Chorvatsko (zadej - Jiří Hrdý): Pinterest, YouTube, Facebook, Twitter, Flipboard, issuu.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod... klikni níže
a mé profily: Pinterest, YouTube , Facebook
, Twitter, Flipboard, issuu
Baška Voda.jpg
Villa Borovina(1).jpg
Jiří Hrdý.jpg
http___jhrdy1.webgarden.cz_rubriky_hochkar-2014-brezen(1).jpg

Chorvatské zajímavosti

Chorvatská média

02.08.2012 / 13:45


HINA - chorvatská zpravodajská agentura ve vlastnictví státu. Poskytuje informace v angličtině a chorvatštině na celkem 10 zpravodajských servisech. Kromě toho zajišťuje i multimediální služby, má vlastní fotoservis i elektronickou databázi. HINA je neziskovou veřejnou institucí ve státním vlastnictví. www.hina.hr
Media Servise – nověji založená akciová společnost, specializovaná na výrobu radiových a televizních programů informativního, politického, zábavního a sportovního obsahu. www.mediaservis.hr

Deníky

Ekonomická krize, silná konkurence, nedostatek silných partnerů a zadavatelů placené inzerce způsobily zastavení několika dříve významných periodik. Tak byl např. v roce 2012 ukončeno tiskové a následně i elektronické vydávání deníku ve vlastnictví státu Vjesnik. Mezi časopisy s celostátní působností jeho cestou následuje i týdeník Nacional.

Jutarnji list (www.jutarnji.hr)
Večernji list (www.vecernji-list.hr)
Poslovni dnevnik je zaměřen na obchodní a ekonomickou problematiku (www.poslovni.hr)
Novi list regionální deník z oblasti Rijeky, díky své relativně dobré kvalitě ale s celostátním významem. (www.novilist.hr)
Slobodna Dalmacia regionální deník z Dalmácie. (www.slobodnadalmacija.hr)

Týdeníky

Globus (www.globus.jutarnji.hr ) - politicko-společenský týdeník
Gloria zaměřený na ženy
Story showbiz, lifestyl, móda, bulvár
Forum resp. Aktual snaží se etablovat a získat čtenářstvo v tržním segementu politickospolečenských tiskovin.

Televize

Podíl státem ovládané televize HRT na mediálním trhu nepřetržitě klesá. V konkurenci s privátními kanály (Nova, RTL), které se v programu zaměřují na povrchní převzaté pořady, televize HTV postupně zaostává a ztrácí podíl na trhu především kvůli nepružnosti a nudnosti vlastních pořadů. Vlastní tvorba zábavních a vzdělávacích pořadů je minimální, vysílacímu schématu dominují publicistika a dění z domova. Digitalizace je dokončena jen z části, v segmentu šíření signálu. Ohlášené rozšíření provozovaných nových vysílacích kanálů veřejnoprávní HTV je odloženo z ekonomických důvodů na neurčito.

HTV 1 - státní televize, součást veřejnoprávního systému HRT www.hrt.hr
HTV 2 – 2. program státní televize www.hrt.hr
Nova - soukromá televize www.novatv.hr
RTL - soukromá televize www.rtl.hr

Rozhlasové stanice

Hrvatski radio HR - nejvýznamnější rozhlasová stanice, součást radiotelevizního veřejnoprávního systému HRT. www.hrt.hr
Radio 101 www.radio101.hr
Soundset Plavi www.soundsetplavi.hr
Otvoreni Radio - program obsahuje především hudební pořady www.otvoreni.hr
Antena Zagreb - hudební rádio v oblasti Záhřebu www.antenazagreb.hr
Radio Sljeme - regionální stanice celostátního HR www.hrt.hr

Internetové portály

Převážně se jedná o webové stránky provázané s hlavními deníky, nebo zpravodajskými kanály celostátně působících televizí.

Index.hr
Tportal.hr
Danas.hr
Večernji.hr
Jutarnji.hr
24sata.hr
Pro mě je to nejlepší ubytování v Bašce Vodě, velmi milí lidé, čisto, vstřícnost a ... skvělé víno!!
214.JPG
P1040124a.jpg
P1000247a.jpg
Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda, Baško Polje.jpg
ostrov Brač(1).jpg
U Ivana.jpg
Povlja (Brač).jpg
Omluvte prosím nedokonalost těchto stránek, tvořil jsem je v lednu 2008 a šlo původně jen o informace k Baško Polje a k našim výletům a to vše jen a jen pro náš úzký okruh přátel. Ale myslím si, že informace, které jsem začal uvádět, jsou praktické, nové, aktuální, prostě na stránkách cestovek či v jejich katalozích některé z nich prostě chybí. Na YouTube jsem umístil videa z těchto akcí, je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem tu aktuální ceny mýtného, ceny pohoných hmot, trajekty, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější (srpen 2013). Odkazy na stránky chorvatských medií, velkých řetězců ... Neustále se pokouším tedy dopňovat, aktualizovat text. Fotogalerie je již hotová. Tak prosím o trpělivost. Děkuji.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one