Chorvatsko 2000 - 2017, výlet "Raškovické party" do Baško Polje, Split, Makarská, Brač, Biokovo, Veprič. Výlet třídy 1.B - 2004. Budapešť, Kroměříž, Krakov, Osvětim, Brezinka, Hochkar, Wachau, petanque, Salzburg, Salzkammergut, Orlí hnízdo, Berchtesgaden, Obersalzberg, Hallstatt, Vodácké kurzy 2010-2011, Raškovice 2010-2013.
Další foty jsou na http://jhrdy1.webgarden.cz/hochkar-2010-leden, březen, 2011 - 2017, to jsou stránky, kde mám fotky z Rakouska - Wachau, Hochkar, stužkovací večírky, oslavy, Salzburg, Hallstatt, Berchtesgaden, Orlí Hnízdo, lyžák, Mnichov, Hochkar - březen a dále Německo - Mnichov, Rakousko - Krimmelské vodopády 2011 i 2014, nové fotky ze školy, poslední Raškovice - léto, podzim 2011 apod. Připojil jsem odkazy na stránky těchto destinací, nejnověji stránky Hochkaru v češtině... Na YouTube (hrdas66) potom další videa z těchto akcí. Je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem ceny mýtného, ceny pohoných hmot, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější, přidal jsem i odkazy na stránky chorvatských medií. Nejnověji jsem přidal fotky z Hochkaru 2012 až 2017 a výlet Cote d´Azur a Provence (Monaco, Avignon, Chateauneuf du Pape, Nice, Cannes, Saint Tropez, Orange, Grasse, Apt, Bonnieux, Gordes, Roussillon (Vaucluse) - okrové doly, Menton, Verona) - 2012 a 2014 apod., včetně informací o těchto místech.
V levém sloupci dále najdete "Aktuality Chorvatsko 2012 - 2017", nejčerstvější informace k cestování do Chorvatska a v Chorvatsku, veškeré ceny mýtného, potravin, vstupné, spoustu zajímavostí, nových, aktuálních informací apod. V pravém sloupci např. "Baška Voda - aktuální počasí", "HAK - aktuální záběry z cest, přechodů apod - Chorvatsko", "Aktuální ceny paliva v Chorvatsku" nebo "Ceny mýtného - Chorvatsko" a spoustu dalších informací. Stačí kliknout.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod...Mé další stránky na téma Chorvatsko (zadej - Jiří Hrdý): Pinterest, YouTube, Facebook, Twitter, Flipboard, issuu.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod... klikni níže
a mé profily: Pinterest, YouTube , Facebook
, Twitter, Flipboard, issuu
Baška Voda.jpg
Villa Borovina(1).jpg
Jiří Hrdý.jpg
http___jhrdy1.webgarden.cz_rubriky_hochkar-2014-brezen(1).jpg
Martin Dorazín (mdo), Marika Táborská  26. 6. 2011 v 14.41
 

 

Chorvatské moře patří k nejčistším v Evropě

 
Moře u Ruskamenu - Autor:Blanka Číhalová
Moře u Ruskamenu
Autor: Blanka  Číhalová


V chorvatském Jadranu se můžete koupat bez jakýchkoli obav. Nejnovější měření prokázala, že ani na jednom z téměř 700 sledovaných míst nebyla kvalita vody nevyhovující.

Vynikající kvalitu vody vykazuje 98 procent měřených míst. V sedmi místech ze 690 byla voda dobrá a na čtyřech vyhovující.

Audio

Kvalitu vody v Jadranu i přilehlých pláží zjišťoval zvláštní zpravodaj ČRo v Chorvatsku Martin Dorazín DOWNLOAD (STÁHNOUT)
 

Měření se provádějí od června do září každých 15 dnů podle evropských norem. Evropská agentura pro životní prostředí sice konstatovala, že se letos kvalita evropských vod mírně snížila, ale to neplatí pro Chorvatsko, které se umístilo hned na druhém místě po Kypru – ten má čistotu moře stoprocentní a Chorvatsko dosáhlo 98 procent.

Východní pobřeží Jadranu získalo také další vynikající ocenění. Německý časopis Bild zařadil mezi 40 nejlepších pláží světa také dvě chorvatské – Lubenice na ostrově Cres a pohyblivou pláž Zlatni rat na Brači. Tu také zařazuje mezi nejlepší pláže světa většina amerických i evropských průvodců.

Znalci ovšem nedají dopustit na liduprázdné pláže odlehlého ostrova Vis, které za svou panenskou přírodu vděčí především horší dostupnosti. Klidná zákoutí ovšem můžete najít i blíž. Například na severní straně poloostrova Pelješac, jak doporučuje zdejší rodák pan Antunović:

„Severní pláže – nevím, jestli jste byli v Dubě – jsou to ty nejkrásnější pláže na Jadranu. Nebo Crkvice, tam se jezdíme koupat my, místní. Je tam naprostý klid. Nebo Trpanj, kam jezdí odedávna hodně Čechů. Divna a Duba – to jsou opravdu dvě nádherné přírodní pláže.“

 

Pro mě je to nejlepší ubytování v Bašce Vodě, velmi milí lidé, čisto, vstřícnost a ... skvělé víno!!
214.JPG
P1040124a.jpg
P1000247a.jpg
Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda, Baško Polje.jpg
ostrov Brač(1).jpg
U Ivana.jpg
Povlja (Brač).jpg
Omluvte prosím nedokonalost těchto stránek, tvořil jsem je v lednu 2008 a šlo původně jen o informace k Baško Polje a k našim výletům a to vše jen a jen pro náš úzký okruh přátel. Ale myslím si, že informace, které jsem začal uvádět, jsou praktické, nové, aktuální, prostě na stránkách cestovek či v jejich katalozích některé z nich prostě chybí. Na YouTube jsem umístil videa z těchto akcí, je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem tu aktuální ceny mýtného, ceny pohoných hmot, trajekty, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější (srpen 2013). Odkazy na stránky chorvatských medií, velkých řetězců ... Neustále se pokouším tedy dopňovat, aktualizovat text. Fotogalerie je již hotová. Tak prosím o trpělivost. Děkuji.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one