Chorvatsko 2000 - 2017, výlet "Raškovické party" do Baško Polje, Split, Makarská, Brač, Biokovo, Veprič. Výlet třídy 1.B - 2004. Budapešť, Kroměříž, Krakov, Osvětim, Brezinka, Hochkar, Wachau, petanque, Salzburg, Salzkammergut, Orlí hnízdo, Berchtesgaden, Obersalzberg, Hallstatt, Vodácké kurzy 2010-2011, Raškovice 2010-2013.
Další foty jsou na http://jhrdy1.webgarden.cz/hochkar-2010-leden, březen, 2011 - 2017, to jsou stránky, kde mám fotky z Rakouska - Wachau, Hochkar, stužkovací večírky, oslavy, Salzburg, Hallstatt, Berchtesgaden, Orlí Hnízdo, lyžák, Mnichov, Hochkar - březen a dále Německo - Mnichov, Rakousko - Krimmelské vodopády 2011 i 2014, nové fotky ze školy, poslední Raškovice - léto, podzim 2011 apod. Připojil jsem odkazy na stránky těchto destinací, nejnověji stránky Hochkaru v češtině... Na YouTube (hrdas66) potom další videa z těchto akcí. Je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem ceny mýtného, ceny pohoných hmot, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější, přidal jsem i odkazy na stránky chorvatských medií. Nejnověji jsem přidal fotky z Hochkaru 2012 až 2017 a výlet Cote d´Azur a Provence (Monaco, Avignon, Chateauneuf du Pape, Nice, Cannes, Saint Tropez, Orange, Grasse, Apt, Bonnieux, Gordes, Roussillon (Vaucluse) - okrové doly, Menton, Verona) - 2012 a 2014 apod., včetně informací o těchto místech.
V levém sloupci dále najdete "Aktuality Chorvatsko 2012 - 2017", nejčerstvější informace k cestování do Chorvatska a v Chorvatsku, veškeré ceny mýtného, potravin, vstupné, spoustu zajímavostí, nových, aktuálních informací apod. V pravém sloupci např. "Baška Voda - aktuální počasí", "HAK - aktuální záběry z cest, přechodů apod - Chorvatsko", "Aktuální ceny paliva v Chorvatsku" nebo "Ceny mýtného - Chorvatsko" a spoustu dalších informací. Stačí kliknout.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod...Mé další stránky na téma Chorvatsko (zadej - Jiří Hrdý): Pinterest, YouTube, Facebook, Twitter, Flipboard, issuu.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod... klikni níže
a mé profily: Pinterest, YouTube , Facebook
, Twitter, Flipboard, issuu
Baška Voda.jpg
Villa Borovina(1).jpg
Jiří Hrdý.jpg
http___jhrdy1.webgarden.cz_rubriky_hochkar-2014-brezen(1).jpg
Chorvatské ostrovy - pohled na Korčulu
Autor: Saskia


K Chorvatsku patří více než 1000 ostrovů a útesů. Z toho je 67 ostrovů obydlených, 677 naprosto opuštěných a přes 400 útesů je nepřístupných, bez jakékoliv vegetace. Při pohledu z pevniny působí ostrovy drsně a nevlídně, ale když se na ně poprvé dostanete, navždy propadnete kouzlu různorodých velkých i malých ostrůvků.
Hornatý, hustou vegetací pokrytý ostrov Dugi Otok s průzračně čistými zátokami nabízí ideální podmínky pro každého, kdo hledá klid a samotu. Největší ostrov severní Dalmácie je zároveň rájem pro potápěče. Oblibě se těší také díky přírodnímu parku Telaščica se slaným jezerem Mir a působivému, příkrému pobřeží.

Krajina souostroví Kornati působí naopak chudě a téměř neskutečně. Mnoho ostrůvků bylo kdysi zalesněno, ale lesy byly pokáceny a místo nich byly vytvořeny pastviny. Jen tu a tam se daří olivovému hájku nebo macchiím. Jaderské moře kolem ostrovů však oplývá množstvím rostlin a živočichů, čímž se kochají hlavně potápěči, ovšem jen očima, neboť souostroví Kornati je chráněná přírodní oblast.

Zcela odlišnou atmosféru zažijete na ostrově Korčula, jehož malebnost opěvovali ve svých verších mnozí básníci. Město Korčula považuje plno návštěvníků za jedno z nejkrásnějších městeček chorvatských ostrovů. Jeho středověké jádro s nádhernou katedrálou, zajímavými muzey, četnými kavárnami a restauracemi se po celý rok těší oblibě domácích i zahraničních návštěvníků.
Nedaleko Korčuly se nachází "levandulový" ostrov Hvar. Díky stejnojmennému městu se španělskou pevností a překrásné krajině je Hvar rovněž oblíbený turistický cíl. Malebnost tohoto ostrova se naplno rozvine hlavně v červnu, kdy fialově rozkvete levandule, rozmarýn a šalvěj.

Co může s dalmatskými ostrovy kontrastovat více než ostrov Cres v Kvarnerské zátoce? Tvoří ho rozeklané pohoří, je holý, drsný a téměř neosídlený. Ostrov Lošinj, který s Cresem sousedí, je však mnohem přívětivější, zelenější a díky darům bývalých mořeplavců se na něm daří i exotickým rostlinám, například oleandru, palmám a pomerančovníkům. Vedle Lošinju vyčnívá malý ostrov Susak, který vypadá jako písečná hora porostlá rákosem. Přestože na něm je pouze jedna pláž, na Susaku prožijete klidnou, s přírodou spjatou dovolenou.


Chorvatské ostrovy, pohled na moře
Autor: F@brizioS
Pro mě je to nejlepší ubytování v Bašce Vodě, velmi milí lidé, čisto, vstřícnost a ... skvělé víno!!
214.JPG
P1040124a.jpg
P1000247a.jpg
Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda, Baško Polje.jpg
ostrov Brač(1).jpg
U Ivana.jpg
Povlja (Brač).jpg
Omluvte prosím nedokonalost těchto stránek, tvořil jsem je v lednu 2008 a šlo původně jen o informace k Baško Polje a k našim výletům a to vše jen a jen pro náš úzký okruh přátel. Ale myslím si, že informace, které jsem začal uvádět, jsou praktické, nové, aktuální, prostě na stránkách cestovek či v jejich katalozích některé z nich prostě chybí. Na YouTube jsem umístil videa z těchto akcí, je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem tu aktuální ceny mýtného, ceny pohoných hmot, trajekty, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější (srpen 2013). Odkazy na stránky chorvatských medií, velkých řetězců ... Neustále se pokouším tedy dopňovat, aktualizovat text. Fotogalerie je již hotová. Tak prosím o trpělivost. Děkuji.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one