Chorvatsko 2000 - 2017, výlet "Raškovické party" do Baško Polje, Split, Makarská, Brač, Biokovo, Veprič. Výlet třídy 1.B - 2004. Budapešť, Kroměříž, Krakov, Osvětim, Brezinka, Hochkar, Wachau, petanque, Salzburg, Salzkammergut, Orlí hnízdo, Berchtesgaden, Obersalzberg, Hallstatt, Vodácké kurzy 2010-2011, Raškovice 2010-2013.
Další foty jsou na http://jhrdy1.webgarden.cz/hochkar-2010-leden, březen, 2011 - 2017, to jsou stránky, kde mám fotky z Rakouska - Wachau, Hochkar, stužkovací večírky, oslavy, Salzburg, Hallstatt, Berchtesgaden, Orlí Hnízdo, lyžák, Mnichov, Hochkar - březen a dále Německo - Mnichov, Rakousko - Krimmelské vodopády 2011 i 2014, nové fotky ze školy, poslední Raškovice - léto, podzim 2011 apod. Připojil jsem odkazy na stránky těchto destinací, nejnověji stránky Hochkaru v češtině... Na YouTube (hrdas66) potom další videa z těchto akcí. Je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem ceny mýtného, ceny pohoných hmot, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější, přidal jsem i odkazy na stránky chorvatských medií. Nejnověji jsem přidal fotky z Hochkaru 2012 až 2017 a výlet Cote d´Azur a Provence (Monaco, Avignon, Chateauneuf du Pape, Nice, Cannes, Saint Tropez, Orange, Grasse, Apt, Bonnieux, Gordes, Roussillon (Vaucluse) - okrové doly, Menton, Verona) - 2012 a 2014 apod., včetně informací o těchto místech.
V levém sloupci dále najdete "Aktuality Chorvatsko 2012 - 2017", nejčerstvější informace k cestování do Chorvatska a v Chorvatsku, veškeré ceny mýtného, potravin, vstupné, spoustu zajímavostí, nových, aktuálních informací apod. V pravém sloupci např. "Baška Voda - aktuální počasí", "HAK - aktuální záběry z cest, přechodů apod - Chorvatsko", "Aktuální ceny paliva v Chorvatsku" nebo "Ceny mýtného - Chorvatsko" a spoustu dalších informací. Stačí kliknout.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod...Mé další stránky na téma Chorvatsko (zadej - Jiří Hrdý): Pinterest, YouTube, Facebook, Twitter, Flipboard, issuu.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod... klikni níže
a mé profily: Pinterest, YouTube , Facebook
, Twitter, Flipboard, issuu
Baška Voda.jpg
Villa Borovina(1).jpg
Jiří Hrdý.jpg
http___jhrdy1.webgarden.cz_rubriky_hochkar-2014-brezen(1).jpg
Čtyřicet nejlepších restaurací Dalmácie
4.8.2011


Maso pečené pod poklopem (peka)

Na jaře letošního roku se v Makarské konal festival "Dalmacija Wine Expo", jehož cílem byla prezentace nejlepších dalmatských vín a dalmatské kuchyně. Při té příležitosti hlasovali odborníci, vinaři, kuchaři, majitelé restaurací a novináři o nejlepších restauracích Dalmácie. Výsledek ankety může posloužit turistům při výběru restaurace na jejich dovolené.

TOP LIST - 40 nejlepších restaurací Dalmácie:

    1. Pojoda, Kut, Vis
    2. Nautika, Dubrovník
    3. Gil’s, Dubrovník
    4. Kapetanova kuća, Ston
    5. Foša, Zadar
    6. Pelegrini, Šibenik
    7. Nikola, Stobreč
    8. Boškinac, Pag
    Dubrovník
    Dubrovník, restaurace Nautika (vpravo)
    9. Cantinetta, Skradin
    10. Kod Marka, Šipanska Luka
    11. Noštromo, Split
    12. Jež, Makarská
    13. Niko, Zadar
    14. Opat, Kornati
    15. Proto, Dubrovník
    16. Galija, Cavtat
    17. Konoba Pece, Vinjerac
    18. Tic-tac, Murter
    19. Konoba Hvaranin, Split
    20. Kadena, Split
    21. Gariful, Hvar
    22. Konoba Bako, Komiža, Vis
    23. Palmižana Meneghello, Hvar

    Pršut
    24. Ivo, Makarská
    25. Leut, Cavtat
    26. LD Terrace (Lešić Dimitri Palace), Korčula
    27. Arkada, Podstrana
    28. Antonio-Patak, Ždrilca, Hvar
    29. Orsan Gverović, Mali Zaton
    30. Kornat, Zadar
    31. Boban, Split
    32. Me&Mrs Jones, Jelsa
    33. Fabro, Murter
    34. Senko, Komiža, Vis
    35. Konoba Feral, Brela
    36. Konoba Jastožera, Komiža, Vis
    37. Val, Vis, Vis
    Komiža
    Komiža na ostrově Visu, restaurace Jastožera (vzadu)
    38. Bota , Mali Ston
    39. Konoba Luviji, Hvar
    40. Mimoza, Dubrovník

Restaurace WINE-FRIENDLY:

    Nikola, Stobreč
    Nautika, Dubrovník
    Kadena, Split
    Gil’s, Dubrovník
    Pojoda, Kut, Vis
    Foša, Zadar
    LD Terrace (Lešić Dimitri Palace), Korčula


Saláty z plodů moře

Zdroj informací:

    Dalmacija Wine Expo: www.2011.dalmacijawineexpo.com
mail: info@chorvatsko.cz
copyright © 2001-2011 M. Zábský, M. Zábská, V. N. Heřmanová
foto 1, 3 a 5 z archivu CK Vítkovice Tours
Pro mě je to nejlepší ubytování v Bašce Vodě, velmi milí lidé, čisto, vstřícnost a ... skvělé víno!!
214.JPG
P1040124a.jpg
P1000247a.jpg
Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda, Baško Polje.jpg
ostrov Brač(1).jpg
U Ivana.jpg
Povlja (Brač).jpg
Omluvte prosím nedokonalost těchto stránek, tvořil jsem je v lednu 2008 a šlo původně jen o informace k Baško Polje a k našim výletům a to vše jen a jen pro náš úzký okruh přátel. Ale myslím si, že informace, které jsem začal uvádět, jsou praktické, nové, aktuální, prostě na stránkách cestovek či v jejich katalozích některé z nich prostě chybí. Na YouTube jsem umístil videa z těchto akcí, je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem tu aktuální ceny mýtného, ceny pohoných hmot, trajekty, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější (srpen 2013). Odkazy na stránky chorvatských medií, velkých řetězců ... Neustále se pokouším tedy dopňovat, aktualizovat text. Fotogalerie je již hotová. Tak prosím o trpělivost. Děkuji.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one