Chorvatsko 2000 - 2017, výlet "Raškovické party" do Baško Polje, Split, Makarská, Brač, Biokovo, Veprič. Výlet třídy 1.B - 2004. Budapešť, Kroměříž, Krakov, Osvětim, Brezinka, Hochkar, Wachau, petanque, Salzburg, Salzkammergut, Orlí hnízdo, Berchtesgaden, Obersalzberg, Hallstatt, Vodácké kurzy 2010-2011, Raškovice 2010-2013.
Další foty jsou na http://jhrdy1.webgarden.cz/hochkar-2010-leden, březen, 2011 - 2017, to jsou stránky, kde mám fotky z Rakouska - Wachau, Hochkar, stužkovací večírky, oslavy, Salzburg, Hallstatt, Berchtesgaden, Orlí Hnízdo, lyžák, Mnichov, Hochkar - březen a dále Německo - Mnichov, Rakousko - Krimmelské vodopády 2011 i 2014, nové fotky ze školy, poslední Raškovice - léto, podzim 2011 apod. Připojil jsem odkazy na stránky těchto destinací, nejnověji stránky Hochkaru v češtině... Na YouTube (hrdas66) potom další videa z těchto akcí. Je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem ceny mýtného, ceny pohoných hmot, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější, přidal jsem i odkazy na stránky chorvatských medií. Nejnověji jsem přidal fotky z Hochkaru 2012 až 2017 a výlet Cote d´Azur a Provence (Monaco, Avignon, Chateauneuf du Pape, Nice, Cannes, Saint Tropez, Orange, Grasse, Apt, Bonnieux, Gordes, Roussillon (Vaucluse) - okrové doly, Menton, Verona) - 2012 a 2014 apod., včetně informací o těchto místech.
V levém sloupci dále najdete "Aktuality Chorvatsko 2012 - 2017", nejčerstvější informace k cestování do Chorvatska a v Chorvatsku, veškeré ceny mýtného, potravin, vstupné, spoustu zajímavostí, nových, aktuálních informací apod. V pravém sloupci např. "Baška Voda - aktuální počasí", "HAK - aktuální záběry z cest, přechodů apod - Chorvatsko", "Aktuální ceny paliva v Chorvatsku" nebo "Ceny mýtného - Chorvatsko" a spoustu dalších informací. Stačí kliknout.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod...Mé další stránky na téma Chorvatsko (zadej - Jiří Hrdý): Pinterest, YouTube, Facebook, Twitter, Flipboard, issuu.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod... klikni níže
a mé profily: Pinterest, YouTube , Facebook
, Twitter, Flipboard, issuu
Baška Voda.jpg
Villa Borovina(1).jpg
Jiří Hrdý.jpg
http___jhrdy1.webgarden.cz_rubriky_hochkar-2014-brezen(1).jpg

Jaké změny přinese vstup Chorvatska do Evropské unie na hraničních přechodech?

Jaké změny přinese vstup Chorvatska do Evropské unie na hraničních přechodech?


18.3.2013

Dnem 1. července 2013 vstoupí Chorvatská republika do Evropské unie a stane se jejím plnoprávným členem. Pokud jde o cestovní styk, vstoupí tímto datem v platnost unijní předpisy, podle nichž je povolen občanům ostatních členských zemí Evropské unie převoz zboží neobchodní povahy pro osobní potřebu bezcelně, a to zboží do hodnoty 300 eur na osobu, v letecké a lodní dopravě do 430 eur.

Tím, že se Chorvatsko stane součástí jednotného celního prostoru Evropské unie, zruší se veškerý celní dohled nad dovozem zboží mezi Chorvatskou republikou a ostatními členskými zeměmi unie.

Macelj
Hraniční přechod Macelj

Zrušení celního dohledu a celních formalit však neznamená, že se ruší i všechny hraniční policejní kontroly, protože přistoupením k Evropské unii se Chorvatsko nestává automaticky součástí schengenského prostoru a zůstává v platnosti stávající hraniční policejní dozor. Podle ministra vnitra Chorvatské republiky, Ranka Ostojiće by podmínky pro vstup do schengenského prostoru měly být splněny ze strany Chorvatské republiky do dvou let (zajištění vnější schengenské hranice na pevnině i na moři). Občané členských zemí Evropské unie budou tedy nadále potřebovat platné cestovní doklady. Od 1. července 2013 však budou tyto osoby vstupující do Chorvatska přecházet pouze jednu hranici místo dvou. V současné době probíhají chorvatské rozhovory se sousedními členskými zeměmi Evropské unie o podrobnostech fungování jedné společné kontroly, tedy chorvatské policie a policie sousedního členského státu Evropské unie. V praxi to bude znamenat při přejezdu hranice jednou společnou policejní kontrolu na jednom místě, na jedno zastavení.

Podle dosavadních dvoustranných jednání by se tato společná kontrola na jednom místě, tzv. one-stop kontrola, zavedla nejprve na hraničních přechodech Bregana, Macelj a Rupa se Slovinskou republikou.

Jednání probíhají i s Republikou Bosna a Hercegovina, neboť chorvatská hranice se vstupem Chorvatské republiky do Evropské unie stává unijní vnější hranicí. Podle stávajících informací by měla být hraniční a celní kontrola s Bosnou a Hercegovinou společná a měla by se provádět v objektech Chorvatské republiky.

Zavedení veškerých společně prováděných policejních kontrol bude znamenat zvýšení propustnosti hranic a zrychlení samotné policejní kontroly.


Zdroj informací:

  • Ministerstvo financí Chorvatské republiky - Celní správa (Ministarstvo financija - Carinska uprava Republike Hrvatske): www.carina.hr
  • Ministerstvo vnitra Chorvatské republiky (Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske): www.mup.hrmail: info@chorvatsko.cz
copyright © 2001-2011 M. Zábský, M. Zábská, V. N. Heřmanová
Pro mě je to nejlepší ubytování v Bašce Vodě, velmi milí lidé, čisto, vstřícnost a ... skvělé víno!!
214.JPG
P1040124a.jpg
P1000247a.jpg
Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda, Baško Polje.jpg
ostrov Brač(1).jpg
U Ivana.jpg
Povlja (Brač).jpg
Omluvte prosím nedokonalost těchto stránek, tvořil jsem je v lednu 2008 a šlo původně jen o informace k Baško Polje a k našim výletům a to vše jen a jen pro náš úzký okruh přátel. Ale myslím si, že informace, které jsem začal uvádět, jsou praktické, nové, aktuální, prostě na stránkách cestovek či v jejich katalozích některé z nich prostě chybí. Na YouTube jsem umístil videa z těchto akcí, je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem tu aktuální ceny mýtného, ceny pohoných hmot, trajekty, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější (srpen 2013). Odkazy na stránky chorvatských medií, velkých řetězců ... Neustále se pokouším tedy dopňovat, aktualizovat text. Fotogalerie je již hotová. Tak prosím o trpělivost. Děkuji.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one