Chorvatsko 2000 - 2017, výlet "Raškovické party" do Baško Polje, Split, Makarská, Brač, Biokovo, Veprič. Výlet třídy 1.B - 2004. Budapešť, Kroměříž, Krakov, Osvětim, Brezinka, Hochkar, Wachau, petanque, Salzburg, Salzkammergut, Orlí hnízdo, Berchtesgaden, Obersalzberg, Hallstatt, Vodácké kurzy 2010-2011, Raškovice 2010-2013.
Další foty jsou na http://jhrdy1.webgarden.cz/hochkar-2010-leden, březen, 2011 - 2017, to jsou stránky, kde mám fotky z Rakouska - Wachau, Hochkar, stužkovací večírky, oslavy, Salzburg, Hallstatt, Berchtesgaden, Orlí Hnízdo, lyžák, Mnichov, Hochkar - březen a dále Německo - Mnichov, Rakousko - Krimmelské vodopády 2011 i 2014, nové fotky ze školy, poslední Raškovice - léto, podzim 2011 apod. Připojil jsem odkazy na stránky těchto destinací, nejnověji stránky Hochkaru v češtině... Na YouTube (hrdas66) potom další videa z těchto akcí. Je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem ceny mýtného, ceny pohoných hmot, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější, přidal jsem i odkazy na stránky chorvatských medií. Nejnověji jsem přidal fotky z Hochkaru 2012 až 2017 a výlet Cote d´Azur a Provence (Monaco, Avignon, Chateauneuf du Pape, Nice, Cannes, Saint Tropez, Orange, Grasse, Apt, Bonnieux, Gordes, Roussillon (Vaucluse) - okrové doly, Menton, Verona) - 2012 a 2014 apod., včetně informací o těchto místech.
V levém sloupci dále najdete "Aktuality Chorvatsko 2012 - 2017", nejčerstvější informace k cestování do Chorvatska a v Chorvatsku, veškeré ceny mýtného, potravin, vstupné, spoustu zajímavostí, nových, aktuálních informací apod. V pravém sloupci např. "Baška Voda - aktuální počasí", "HAK - aktuální záběry z cest, přechodů apod - Chorvatsko", "Aktuální ceny paliva v Chorvatsku" nebo "Ceny mýtného - Chorvatsko" a spoustu dalších informací. Stačí kliknout.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod...Mé další stránky na téma Chorvatsko (zadej - Jiří Hrdý): Pinterest, YouTube, Facebook, Twitter, Flipboard, issuu.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod... klikni níže
a mé profily: Pinterest, YouTube , Facebook
, Twitter, Flipboard, issuu
Baška Voda.jpg
Villa Borovina(1).jpg
Jiří Hrdý.jpg
http___jhrdy1.webgarden.cz_rubriky_hochkar-2014-brezen(1).jpg
Turistické sdružení města Záhřeb
www.zagreb-touristinfo.hr

Kapesní průvodce architekturou města Záhřeb

Francouzský pavilon v areálu Studentského centra (Studentski centar), Záhřebské taneční centrum (Zagrebački plesni centar), Muzeum současného umění (Muzej suvremene umjetnosti), Vila Klara a Základní škola Ivana Gorana Kovačiće (Osnovna škola Ivana Gorana Kovačića) jsou pouze některé z celkem sto třiatřiceti staveb, které se objevily
v nedávno vydaném kapesním průvodci architekturou města Záhřeb. Práce na průvodci trvala skoro dva roky a vydala jej Sekce mladých členů Spolku architektů Záhřebu (Društvo arhitekata Zagreba).

Cílem tohoto průvodce je představit město a jehoarchitekturu jednoduchým způsobem, pomocí publikace,
která je stejně zajímavá pro turisty jako pro jeho obyvatele.

Průvodce má formát A2. Když jej složíte, je jen o něcovětší než balíček papírových kapesníků a dá se pohodlně
nosit v kapse. Na lícové straně průvodce je plán města slokalitami staveb a na rubové straně najdete seznam sto
třiatřiceti nejreprezentativnějších objektů. Průvodce je ideální pomůckou pro hosty, kteří za dva až tři dny pobytu chtějí město co nejrychleji a nejlevněji poznat. Pětatřicet vybraných objektů je představeno kresbou, fotografií a krátkým textem. Kvůli lehčí orientaci jsou jednotlivé kategorie staveb barevně odlišeny. Například růžovou barvou jsou označeny objekty, které byly vystavěny do první světové války. Žluté jsou budovy, které vyrostly v období od roku 1971 do roku 1989. Šedivé jsou městské parky a historické památky jako například věž Lotrščak (kula Lotrščak), budova Chorvatského národního divadla (Hrvatsko narodno kazalište) nebo hřbitov Mirogoj.

Kapesní průvodce je k dostání zdarma. Zatím jej lze sehnat ve Spolku architektů (Društvo arhitekata) nebo v Turistickém sdružení Záhřebu (Turistička zajednica Zagreba). Již brzy by měl být k sehnání ve všech větších knihkupectvích ve městě. Nyní vyšel pouze v anglické verzi. Plánuje se vydání tohoto průvodce v chorvatské verzi a jeho internetová verze.

Turistické sdružení města Záhřeb
www.zagreb-touristinfo.hr
Pro mě je to nejlepší ubytování v Bašce Vodě, velmi milí lidé, čisto, vstřícnost a ... skvělé víno!!
214.JPG
P1040124a.jpg
P1000247a.jpg
Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda, Baško Polje.jpg
ostrov Brač(1).jpg
U Ivana.jpg
Povlja (Brač).jpg
Omluvte prosím nedokonalost těchto stránek, tvořil jsem je v lednu 2008 a šlo původně jen o informace k Baško Polje a k našim výletům a to vše jen a jen pro náš úzký okruh přátel. Ale myslím si, že informace, které jsem začal uvádět, jsou praktické, nové, aktuální, prostě na stránkách cestovek či v jejich katalozích některé z nich prostě chybí. Na YouTube jsem umístil videa z těchto akcí, je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem tu aktuální ceny mýtného, ceny pohoných hmot, trajekty, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější (srpen 2013). Odkazy na stránky chorvatských medií, velkých řetězců ... Neustále se pokouším tedy dopňovat, aktualizovat text. Fotogalerie je již hotová. Tak prosím o trpělivost. Děkuji.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one