Chorvatsko 2000 - 2017, výlet "Raškovické party" do Baško Polje, Split, Makarská, Brač, Biokovo, Veprič. Výlet třídy 1.B - 2004. Budapešť, Kroměříž, Krakov, Osvětim, Brezinka, Hochkar, Wachau, petanque, Salzburg, Salzkammergut, Orlí hnízdo, Berchtesgaden, Obersalzberg, Hallstatt, Vodácké kurzy 2010-2011, Raškovice 2010-2013.
Další foty jsou na http://jhrdy1.webgarden.cz/hochkar-2010-leden, březen, 2011 - 2017, to jsou stránky, kde mám fotky z Rakouska - Wachau, Hochkar, stužkovací večírky, oslavy, Salzburg, Hallstatt, Berchtesgaden, Orlí Hnízdo, lyžák, Mnichov, Hochkar - březen a dále Německo - Mnichov, Rakousko - Krimmelské vodopády 2011 i 2014, nové fotky ze školy, poslední Raškovice - léto, podzim 2011 apod. Připojil jsem odkazy na stránky těchto destinací, nejnověji stránky Hochkaru v češtině... Na YouTube (hrdas66) potom další videa z těchto akcí. Je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem ceny mýtného, ceny pohoných hmot, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější, přidal jsem i odkazy na stránky chorvatských medií. Nejnověji jsem přidal fotky z Hochkaru 2012 až 2017 a výlet Cote d´Azur a Provence (Monaco, Avignon, Chateauneuf du Pape, Nice, Cannes, Saint Tropez, Orange, Grasse, Apt, Bonnieux, Gordes, Roussillon (Vaucluse) - okrové doly, Menton, Verona) - 2012 a 2014 apod., včetně informací o těchto místech.
V levém sloupci dále najdete "Aktuality Chorvatsko 2012 - 2017", nejčerstvější informace k cestování do Chorvatska a v Chorvatsku, veškeré ceny mýtného, potravin, vstupné, spoustu zajímavostí, nových, aktuálních informací apod. V pravém sloupci např. "Baška Voda - aktuální počasí", "HAK - aktuální záběry z cest, přechodů apod - Chorvatsko", "Aktuální ceny paliva v Chorvatsku" nebo "Ceny mýtného - Chorvatsko" a spoustu dalších informací. Stačí kliknout.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod...Mé další stránky na téma Chorvatsko (zadej - Jiří Hrdý): Pinterest, YouTube, Facebook, Twitter, Flipboard, issuu.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod... klikni níže
a mé profily: Pinterest, YouTube , Facebook
, Twitter, Flipboard, issuu
Baška Voda.jpg
Villa Borovina(1).jpg
Jiří Hrdý.jpg
http___jhrdy1.webgarden.cz_rubriky_hochkar-2014-brezen(1).jpg

Kdy se svezeme lanovkou z Makarské na pohoří Biokovo?

Kdy se svezeme lanovkou z Makarské na pohoří Biokovo?

16.2.2011
Makarská
Makarská s pohořím Biokovo

Na územním plánu Chráněné krajinné oblasti Biokovo (Park prirode Biokovo) se pracuje již deset let a dosud není dokončen. A bez tohoto plánu se nemůže začít budovat lanovka, která by přiblížila turistická letoviska Makarské riviéry na jeho úpatí překrásným vysokohorským partiím tohoto pohoří.

Přesto, podle vyjádření správních orgánů v Makarské, je několik zahraničních investorů připraveno ihned vložit své prostředky do jeho výstavby. Projekt lanovky na Vošac má hodnotu 10 až 15 milionů eur. Zájem o investování a koncesi na 30 let má rakouský výrobce lanovek Leitman a stavební firma Strabag. Marně se však čeká na základní dokument Ministerstva ochrany přírody a územního uspořádání, který je hlavním koordinátorem vypracování příslušné dokumentace.

Podle představitelů Makarské bude mít vybudování lanovky na horu Vošac (1 422 m) velký význam pro další rozvoj zdejšího regionu. Pro turistickou nabídku Makarské riviéry bude lanovka výrazným obohacením a přinese i nezanedbatelný příjem. Podle místních orgánů má právě Vošac, překrásný vyhlídkový bod vysoko nad městem, nejlepší předpoklady pro výstavbu lanovky a po stránce ochrany přírody nemá tato lokalita žádné negativní aspekty. Ostatně s tímto názorem se ztotožnila i odborná komise Státního ústavu ochrany přírody a správa Chráněné krajinné oblasti Biokovo, jejichž kladná stanoviska jsou pro vypracování podkladů pro územní plán nezbytná. Nadále město Makarská doufá, že vláda schválí příslušný dokument v nejbližších měsících tak, aby se lanovka mohla začít stavět co nejdříve.

Podle ideového projektu má být lanovka dvoukabinová, dlouhá 2 700 m a má mít převýšení 1 200 m. Předpokládá se, že ročně převeze 150 tisíc návštěvníků. Stavba lanovky se odhaduje rok a půl. Město Makarská v loňském roce založilo společnost s názvem "Žičara Biokovo" (Lanovka Biokovo), která bude koordinovat realizaci celého projektu.

Zdroj informací:
mail:
info@chorvatsko.cz
copyright © 2001-2011 M. Zábský, M. Zábská, V. N. Heřmanová
foto z archivu CK Vítkovice Tours
Pro mě je to nejlepší ubytování v Bašce Vodě, velmi milí lidé, čisto, vstřícnost a ... skvělé víno!!
214.JPG
P1040124a.jpg
P1000247a.jpg
Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda, Baško Polje.jpg
ostrov Brač(1).jpg
U Ivana.jpg
Povlja (Brač).jpg
Omluvte prosím nedokonalost těchto stránek, tvořil jsem je v lednu 2008 a šlo původně jen o informace k Baško Polje a k našim výletům a to vše jen a jen pro náš úzký okruh přátel. Ale myslím si, že informace, které jsem začal uvádět, jsou praktické, nové, aktuální, prostě na stránkách cestovek či v jejich katalozích některé z nich prostě chybí. Na YouTube jsem umístil videa z těchto akcí, je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem tu aktuální ceny mýtného, ceny pohoných hmot, trajekty, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější (srpen 2013). Odkazy na stránky chorvatských medií, velkých řetězců ... Neustále se pokouším tedy dopňovat, aktualizovat text. Fotogalerie je již hotová. Tak prosím o trpělivost. Děkuji.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one