Chorvatsko 2000 - 2017, výlet "Raškovické party" do Baško Polje, Split, Makarská, Brač, Biokovo, Veprič. Výlet třídy 1.B - 2004. Budapešť, Kroměříž, Krakov, Osvětim, Brezinka, Hochkar, Wachau, petanque, Salzburg, Salzkammergut, Orlí hnízdo, Berchtesgaden, Obersalzberg, Hallstatt, Vodácké kurzy 2010-2011, Raškovice 2010-2013.
Další foty jsou na http://jhrdy1.webgarden.cz/hochkar-2010-leden, březen, 2011 - 2017, to jsou stránky, kde mám fotky z Rakouska - Wachau, Hochkar, stužkovací večírky, oslavy, Salzburg, Hallstatt, Berchtesgaden, Orlí Hnízdo, lyžák, Mnichov, Hochkar - březen a dále Německo - Mnichov, Rakousko - Krimmelské vodopády 2011 i 2014, nové fotky ze školy, poslední Raškovice - léto, podzim 2011 apod. Připojil jsem odkazy na stránky těchto destinací, nejnověji stránky Hochkaru v češtině... Na YouTube (hrdas66) potom další videa z těchto akcí. Je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem ceny mýtného, ceny pohoných hmot, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější, přidal jsem i odkazy na stránky chorvatských medií. Nejnověji jsem přidal fotky z Hochkaru 2012 až 2017 a výlet Cote d´Azur a Provence (Monaco, Avignon, Chateauneuf du Pape, Nice, Cannes, Saint Tropez, Orange, Grasse, Apt, Bonnieux, Gordes, Roussillon (Vaucluse) - okrové doly, Menton, Verona) - 2012 a 2014 apod., včetně informací o těchto místech.
V levém sloupci dále najdete "Aktuality Chorvatsko 2012 - 2017", nejčerstvější informace k cestování do Chorvatska a v Chorvatsku, veškeré ceny mýtného, potravin, vstupné, spoustu zajímavostí, nových, aktuálních informací apod. V pravém sloupci např. "Baška Voda - aktuální počasí", "HAK - aktuální záběry z cest, přechodů apod - Chorvatsko", "Aktuální ceny paliva v Chorvatsku" nebo "Ceny mýtného - Chorvatsko" a spoustu dalších informací. Stačí kliknout.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod...Mé další stránky na téma Chorvatsko (zadej - Jiří Hrdý): Pinterest, YouTube, Facebook, Twitter, Flipboard, issuu.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod... klikni níže
a mé profily: Pinterest, YouTube , Facebook
, Twitter, Flipboard, issuu
Baška Voda.jpg
Villa Borovina(1).jpg
Jiří Hrdý.jpg
http___jhrdy1.webgarden.cz_rubriky_hochkar-2014-brezen(1).jpg

Město Senj upravuje rozsáhlý park kolem pevnosti Nehaj

Město Senj upravuje rozsáhlý park kolem pevnosti Nehaj

23.10.2012

Senj
Senj, hrad Nehaj

V polovině září byly v severojadranském městě Senji zahájeny práce na úpravě parku, který je součástí projektu "Turistická valorizace kulturně historického dědictví a veřejné infrastruktury parku Nehaj". Jedná se o park, který obklopuje mimořádnou historickou památku Senje, uskockou pevnost Nehaj. Projekt je z 75 procent financován z fondů Evropské unie (IPA program) a zbytek prostředků zajistí město Senj. Investováno bude celkem 7,5 milionu kun.

Rozsáhlý park, kterým se stoupá k pevnosti Nehaj nad městem, je dosti zanedbán. Na jeho 14 hektarech budou upraveny všechny cesty a stezky, jejichž celková délka je 2,5 kilometru, vydlážděna hlavní cesta k pevnosti dlouhá 420 metrů a kolem ní budou opraveny zchátralé suché zídky. Park bude nově osázen zelení, vybaven lavičkami a odpadkovými koši. Budou též opraveny dva zdejší památníky Kalvarija a Kosturnica. Počítá se s instalací nového veřejného osvětlení a kamerového systému. Protože park slouží i jako vycházkový a rekreační cíl obyvatel Senje, věnuje projekt pozornost zdejšímu sportovnímu hřišti, kde bude tribuna osazena novými sedadly a vybudovány dvě dětská hřiště. Podle projektu má být obnova parku dokončena za čtyři měsíce.

Na nové informační tabuli si návštěvníci budou moci přečíst zajímavé údaje o pevnosti Nehaj a senjské historii. Pevnost Nehaj, symbol města Senje, byla postavena v roce 1558 jako důležitý strategický bod obrany proti Turkům. Představuje mimořádný příklad fortifikační architektury 16. století. Přestože od roku 2005 prochází postupnou rekonstrukcí, je od května do konce října otevřena návštěvníkům. V jejím nově upraveném interiéru mohou navštívit několik stálých sbírek věnovaných senjským uskokům, námořní historii, starým senjským kostelům a šlechtickým erbům. Sbírky jsou součástí Městského muzea v Senji (Gradski muzej Senj). Z pevnosti se otevírá nádherný výlet na přilehlé přímoří, na ostrovy Ráb, Goli otok, Prvić a Krk.

Místa, která hrála před staletími významnou a slavnou úlohu v historii Chorvatska, si zaslouží, aby byla odpovídajícím způsoben upravena.

Senj
Senj, pohled na město

Zdroj informací:

  • Chorvatské turistické sdružení (Hrvatska turistička zajednica) - www.chorvatsko.hr
  • Projekt "Turistička valorizacija kulturno - povijesne baštine i javne infrastrukture parka Nehaj" - www.park-nehaj.hrmail: info@chorvatsko.cz
copyright © 2001-2011 M. Zábský, M. Zábská, V. N. Heřmanová
Pro mě je to nejlepší ubytování v Bašce Vodě, velmi milí lidé, čisto, vstřícnost a ... skvělé víno!!
214.JPG
P1040124a.jpg
P1000247a.jpg
Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda, Baško Polje.jpg
ostrov Brač(1).jpg
U Ivana.jpg
Povlja (Brač).jpg
Omluvte prosím nedokonalost těchto stránek, tvořil jsem je v lednu 2008 a šlo původně jen o informace k Baško Polje a k našim výletům a to vše jen a jen pro náš úzký okruh přátel. Ale myslím si, že informace, které jsem začal uvádět, jsou praktické, nové, aktuální, prostě na stránkách cestovek či v jejich katalozích některé z nich prostě chybí. Na YouTube jsem umístil videa z těchto akcí, je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem tu aktuální ceny mýtného, ceny pohoných hmot, trajekty, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější (srpen 2013). Odkazy na stránky chorvatských medií, velkých řetězců ... Neustále se pokouším tedy dopňovat, aktualizovat text. Fotogalerie je již hotová. Tak prosím o trpělivost. Děkuji.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one