Chorvatsko 2000 - 2017, výlet "Raškovické party" do Baško Polje, Split, Makarská, Brač, Biokovo, Veprič. Výlet třídy 1.B - 2004. Budapešť, Kroměříž, Krakov, Osvětim, Brezinka, Hochkar, Wachau, petanque, Salzburg, Salzkammergut, Orlí hnízdo, Berchtesgaden, Obersalzberg, Hallstatt, Vodácké kurzy 2010-2011, Raškovice 2010-2013.
Další foty jsou na http://jhrdy1.webgarden.cz/hochkar-2010-leden, březen, 2011 - 2017, to jsou stránky, kde mám fotky z Rakouska - Wachau, Hochkar, stužkovací večírky, oslavy, Salzburg, Hallstatt, Berchtesgaden, Orlí Hnízdo, lyžák, Mnichov, Hochkar - březen a dále Německo - Mnichov, Rakousko - Krimmelské vodopády 2011 i 2014, nové fotky ze školy, poslední Raškovice - léto, podzim 2011 apod. Připojil jsem odkazy na stránky těchto destinací, nejnověji stránky Hochkaru v češtině... Na YouTube (hrdas66) potom další videa z těchto akcí. Je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem ceny mýtného, ceny pohoných hmot, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější, přidal jsem i odkazy na stránky chorvatských medií. Nejnověji jsem přidal fotky z Hochkaru 2012 až 2017 a výlet Cote d´Azur a Provence (Monaco, Avignon, Chateauneuf du Pape, Nice, Cannes, Saint Tropez, Orange, Grasse, Apt, Bonnieux, Gordes, Roussillon (Vaucluse) - okrové doly, Menton, Verona) - 2012 a 2014 apod., včetně informací o těchto místech.
V levém sloupci dále najdete "Aktuality Chorvatsko 2012 - 2017", nejčerstvější informace k cestování do Chorvatska a v Chorvatsku, veškeré ceny mýtného, potravin, vstupné, spoustu zajímavostí, nových, aktuálních informací apod. V pravém sloupci např. "Baška Voda - aktuální počasí", "HAK - aktuální záběry z cest, přechodů apod - Chorvatsko", "Aktuální ceny paliva v Chorvatsku" nebo "Ceny mýtného - Chorvatsko" a spoustu dalších informací. Stačí kliknout.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod...Mé další stránky na téma Chorvatsko (zadej - Jiří Hrdý): Pinterest, YouTube, Facebook, Twitter, Flipboard, issuu.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod... klikni níže
a mé profily: Pinterest, YouTube , Facebook
, Twitter, Flipboard, issuu
Baška Voda.jpg
Villa Borovina(1).jpg
Jiří Hrdý.jpg
http___jhrdy1.webgarden.cz_rubriky_hochkar-2014-brezen(1).jpg

Navštivte s dětmi originální zoologickou zahradu v Sutivanu na ostrově Brači!

Navštivte s dětmi originální zoologickou zahradu v Sutivanu na ostrově Brači!

21.8.2012

Sutivan
Park v Sutivanu

V lesích v blízkosti malého letoviska Sutivan na severním pobřeží ostrova Brač, 7 km západně od Supetaru, se nachází „Přírodní park Sutivan" (Park prirode Sutivan), jehož součástí je i zvláštní zoologická zahrada. Nemají tu žádné lvy a tygry, nejsou tu ani populární opice nebo bazény s lachtany, a přesto ji děti milují. Mohou tu vidět autochtónní zvířata zdejší oblasti - osly, koně, jelena, pávy, pštrosy, želvy, ovce, kozy, kohouty, husy, kachny, divoké prase, jakož i jejich mláďata. A pro děti z města, ať už chorvatských nebo českých či německých, je to zážitek.

Sutivan
Krmení koz

Přijíždějí sem na jednodenní výlety děti z mateřských i základních škol z dalmatského pobřeží, ale i rodiny s dětmi, které tráví svou dovolenou v letoviscích na Brači, blízkých i vzdálených. Děti se mohou svézt na oslovi nabo poníkovi, pod dohledem ošetřovatelů nakrmit zvířata nebo si některá pohladit. Mohou si hrát na zdejším hřišti, které nabízí vynalézavé možnosti zábavy pro děti. Spokojeni jsou tu však i dospělí - zdejší restaurace poskytuje velmi dobré občerstvení a posilnění. V jezírka jsou instalovány piknikové stoly, kde lze ve stínu posedět a odpočinout si. A pokud si chtějí sami zasportovat, jsou tu k dispozici různá hřiště, např. na plážový volejbal, malou kopanou, košíkovou a bocciu.

Sutivan
Jízda na oslu

Celý prostor sutivanského parku je krásně upraven jako botanická zahrada flóry ostrova Brače. Rostou tu nejrůznější druhy palem, agáví, aromatických bylin, květin, okrasných dřevin, oliv a ovocných stromů.

A kdo vlastně přišel s myšlenkou založit tady na severním pobřeží středodalmatského ostrova Brač tento rajský koutek zdejší přírody? Zakladatelkou a majitelkou této zoologické zahrady je rodina Jurićů, nadšenců, milovníků přírody a přátel dětí. Rodina se sem přistěhovala teprve začátkem 90. let minulého století z bosenské Zenice, prodala domek v Sutivanu a za získané peníze koupila v blízkosti 12 tisíc m2 půdy a na ní vybudovala tento přírodní park.

Přírodní park Sutivan leží 3 km jižně od Sutivanu směrem na Milnu. Cesta je dobře značena. Návštěvníci mají k dispozici velké parkoviště.

Zdroj informací:
mail: info@chorvatsko.cz
copyright © 2001-2011 M. Zábský, M. Zábská, V. N. Heřmanová
Pro mě je to nejlepší ubytování v Bašce Vodě, velmi milí lidé, čisto, vstřícnost a ... skvělé víno!!
214.JPG
P1040124a.jpg
P1000247a.jpg
Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda, Baško Polje.jpg
ostrov Brač(1).jpg
U Ivana.jpg
Povlja (Brač).jpg
Omluvte prosím nedokonalost těchto stránek, tvořil jsem je v lednu 2008 a šlo původně jen o informace k Baško Polje a k našim výletům a to vše jen a jen pro náš úzký okruh přátel. Ale myslím si, že informace, které jsem začal uvádět, jsou praktické, nové, aktuální, prostě na stránkách cestovek či v jejich katalozích některé z nich prostě chybí. Na YouTube jsem umístil videa z těchto akcí, je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem tu aktuální ceny mýtného, ceny pohoných hmot, trajekty, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější (srpen 2013). Odkazy na stránky chorvatských medií, velkých řetězců ... Neustále se pokouším tedy dopňovat, aktualizovat text. Fotogalerie je již hotová. Tak prosím o trpělivost. Děkuji.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one