Chorvatsko 2000 - 2017, výlet "Raškovické party" do Baško Polje, Split, Makarská, Brač, Biokovo, Veprič. Výlet třídy 1.B - 2004. Budapešť, Kroměříž, Krakov, Osvětim, Brezinka, Hochkar, Wachau, petanque, Salzburg, Salzkammergut, Orlí hnízdo, Berchtesgaden, Obersalzberg, Hallstatt, Vodácké kurzy 2010-2011, Raškovice 2010-2013.
Další foty jsou na http://jhrdy1.webgarden.cz/hochkar-2010-leden, březen, 2011 - 2017, to jsou stránky, kde mám fotky z Rakouska - Wachau, Hochkar, stužkovací večírky, oslavy, Salzburg, Hallstatt, Berchtesgaden, Orlí Hnízdo, lyžák, Mnichov, Hochkar - březen a dále Německo - Mnichov, Rakousko - Krimmelské vodopády 2011 i 2014, nové fotky ze školy, poslední Raškovice - léto, podzim 2011 apod. Připojil jsem odkazy na stránky těchto destinací, nejnověji stránky Hochkaru v češtině... Na YouTube (hrdas66) potom další videa z těchto akcí. Je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem ceny mýtného, ceny pohoných hmot, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější, přidal jsem i odkazy na stránky chorvatských medií. Nejnověji jsem přidal fotky z Hochkaru 2012 až 2017 a výlet Cote d´Azur a Provence (Monaco, Avignon, Chateauneuf du Pape, Nice, Cannes, Saint Tropez, Orange, Grasse, Apt, Bonnieux, Gordes, Roussillon (Vaucluse) - okrové doly, Menton, Verona) - 2012 a 2014 apod., včetně informací o těchto místech.
V levém sloupci dále najdete "Aktuality Chorvatsko 2012 - 2017", nejčerstvější informace k cestování do Chorvatska a v Chorvatsku, veškeré ceny mýtného, potravin, vstupné, spoustu zajímavostí, nových, aktuálních informací apod. V pravém sloupci např. "Baška Voda - aktuální počasí", "HAK - aktuální záběry z cest, přechodů apod - Chorvatsko", "Aktuální ceny paliva v Chorvatsku" nebo "Ceny mýtného - Chorvatsko" a spoustu dalších informací. Stačí kliknout.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod...Mé další stránky na téma Chorvatsko (zadej - Jiří Hrdý): Pinterest, YouTube, Facebook, Twitter, Flipboard, issuu.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod... klikni níže
a mé profily: Pinterest, YouTube , Facebook
, Twitter, Flipboard, issuu
Baška Voda.jpg
Villa Borovina(1).jpg
Jiří Hrdý.jpg
http___jhrdy1.webgarden.cz_rubriky_hochkar-2014-brezen(1).jpg

Nejlepším letošním letoviskem na Jadranu je Makarská

Nejlepším letošním letoviskem na Jadranu je Makarská


Publikováno: 11.09, 2007    Téma: Destinace v Chorvatsku

Místní noviny, Večerní list, každoročně vybírají nejlepší letovisko u Jadranu. Na druhém místě jsou Dubrovník, Poreč a Rab. Chorvatští odborníci na cestovní ruch pokládají rok 2010 za přelomový. Záhřebčané začali ve velkém nakupovat byty u moře.


Makarská


Večerní list, místní deník každoročně vybírá nejlepší letovisko u Jadranu. V tomto roce kandidovalo na 50 míst a vyhrála Makarská. Na druhém místě jsou Dubrovník, Poreč a Rab. Hodnotí se nejen atmosféra letoviska, ale také možnost kulturního a zábavního vyžití.

Chorvatští odborníci na cestovní ruch pokládají rok 2010 za přelomový, a to hned z několika důvodů. Má se zvýšit kvalita hotelových služeb v průměru na čtyři hvězdičky, nabídku "slunce a moře" mají podstatně doplnitdalší atraktivity. Projekty, s nimiž se už počítá nebo které jsou rozpracovány, představují obrovské investice - kolem 4 miliard eur.

Záhřebčané začali ve velkém nakupovat byty u moře. Je to stejné, jako když si my pořizujeme chalupy nebo horské byty. Oblíbeným místem odpočinku se pro obyvatele chorvatského hlavního města stal Šibenik. Ze 186 nově budouvaných bytů přímo na pobřeží mají už dvě třetiny nového majitele. Zajímají vás ceny? Začínají na 15 stech eurech za metr čtvereční.

Slyšeli jste někdy mořské varhany? Pokud to máte kousek do Zadaru, neváhejte! Na zadarském nábřeží najdete jednu z nejoblíbenějších atrakcí tohoto města. Mořské varhany tvoří několik řad schodů, které sestupují do moře. Pod nimi je zabudováno 35 různých trubek, kterými moře prohání vzduch. Varhany neumlknou ani v naprostém bezvětří. K tomu, aby se ozvaly totiž stačí, aby kolem proplula malá loďka.

Kursy a benzin

Za jedno euro dostanete 7 kun a 27 lip a za 100 korun 25,62. Litr naturalu 95 přijde na necelých 8 kun. Nafta stojí 7 kun a 42 lip. LPG se prodává za 3,35.

Doprava

Následky dopravní nehody na dálnici Rijeka - Záhřeb před Bosilijevem by měly odstraněny. Na istrijském ypsilonu se ale večer mohou tvořit kolony. Z dálnice Split - Záhřeb problémy nejsou hlášeny. V chorvatském vnitrozemí ale pozor na mokré cesty a kameny. Na hranicích do Slovinska se nečeká. Na dálnici před Maceljem ale může být večer a v noci podle potřeby stavbařů omezován provoz.

Počasí

U moře bude slunečno, odpoledne na severním Jadranu zvětšená oblačnost a přeháňky. Ranní teploty 13 až 18, odpolední vystoupí na 23 až 28 stupňů. Vát bude mírný jihozápadní vítr nebo jugo. .

Jachtaře čeká proměnlivý vítr 6 až 12 uzlů, moře bude mezi jedničkou a dvojkou, viditelnost do 30 kilometrů.

Tyto informace pro Vás připravují redaktoři ČRo 1 - Radiožurnálu
O tomto tématu můžete diskutovat ve foru.
Copyright © O Chorvatsku.cz - vše co potřebujete vědět
Pro mě je to nejlepší ubytování v Bašce Vodě, velmi milí lidé, čisto, vstřícnost a ... skvělé víno!!
214.JPG
P1040124a.jpg
P1000247a.jpg
Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda, Baško Polje.jpg
ostrov Brač(1).jpg
U Ivana.jpg
Povlja (Brač).jpg
Omluvte prosím nedokonalost těchto stránek, tvořil jsem je v lednu 2008 a šlo původně jen o informace k Baško Polje a k našim výletům a to vše jen a jen pro náš úzký okruh přátel. Ale myslím si, že informace, které jsem začal uvádět, jsou praktické, nové, aktuální, prostě na stránkách cestovek či v jejich katalozích některé z nich prostě chybí. Na YouTube jsem umístil videa z těchto akcí, je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem tu aktuální ceny mýtného, ceny pohoných hmot, trajekty, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější (srpen 2013). Odkazy na stránky chorvatských medií, velkých řetězců ... Neustále se pokouším tedy dopňovat, aktualizovat text. Fotogalerie je již hotová. Tak prosím o trpělivost. Děkuji.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one