Chorvatsko 2000 - 2017, výlet "Raškovické party" do Baško Polje, Split, Makarská, Brač, Biokovo, Veprič. Výlet třídy 1.B - 2004. Budapešť, Kroměříž, Krakov, Osvětim, Brezinka, Hochkar, Wachau, petanque, Salzburg, Salzkammergut, Orlí hnízdo, Berchtesgaden, Obersalzberg, Hallstatt, Vodácké kurzy 2010-2011, Raškovice 2010-2013.
Další foty jsou na http://jhrdy1.webgarden.cz/hochkar-2010-leden, březen, 2011 - 2017, to jsou stránky, kde mám fotky z Rakouska - Wachau, Hochkar, stužkovací večírky, oslavy, Salzburg, Hallstatt, Berchtesgaden, Orlí Hnízdo, lyžák, Mnichov, Hochkar - březen a dále Německo - Mnichov, Rakousko - Krimmelské vodopády 2011 i 2014, nové fotky ze školy, poslední Raškovice - léto, podzim 2011 apod. Připojil jsem odkazy na stránky těchto destinací, nejnověji stránky Hochkaru v češtině... Na YouTube (hrdas66) potom další videa z těchto akcí. Je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem ceny mýtného, ceny pohoných hmot, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější, přidal jsem i odkazy na stránky chorvatských medií. Nejnověji jsem přidal fotky z Hochkaru 2012 až 2017 a výlet Cote d´Azur a Provence (Monaco, Avignon, Chateauneuf du Pape, Nice, Cannes, Saint Tropez, Orange, Grasse, Apt, Bonnieux, Gordes, Roussillon (Vaucluse) - okrové doly, Menton, Verona) - 2012 a 2014 apod., včetně informací o těchto místech.
V levém sloupci dále najdete "Aktuality Chorvatsko 2012 - 2017", nejčerstvější informace k cestování do Chorvatska a v Chorvatsku, veškeré ceny mýtného, potravin, vstupné, spoustu zajímavostí, nových, aktuálních informací apod. V pravém sloupci např. "Baška Voda - aktuální počasí", "HAK - aktuální záběry z cest, přechodů apod - Chorvatsko", "Aktuální ceny paliva v Chorvatsku" nebo "Ceny mýtného - Chorvatsko" a spoustu dalších informací. Stačí kliknout.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod...Mé další stránky na téma Chorvatsko (zadej - Jiří Hrdý): Pinterest, YouTube, Facebook, Twitter, Flipboard, issuu.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod... klikni níže
a mé profily: Pinterest, YouTube , Facebook
, Twitter, Flipboard, issuu
Baška Voda.jpg
Villa Borovina(1).jpg
Jiří Hrdý.jpg
http___jhrdy1.webgarden.cz_rubriky_hochkar-2014-brezen(1).jpg

Nově upraveno západní splitské nábřeží až k Sustipanu

Nově upraveno západní splitské nábřeží až k Sustipanu


2.5.2013

Město Split se konečně dočkalo dokončení úpravy tzv. západního nábřeží (zapadna obala) o délce 623 m, a to přístaviště Matejuška kolem někdejšího hotelu Ambasador, hotelu Marjan, který se stále ještě přestavuje, budovy Banovina až k Sustipanu, kde se nachází jachtařský přístav - ACI Marina Split. Poměrně úzké nábřeží bylo rozšířeno o 25 metrů a změnilo se k nepoznání. Také se jednalo o poměrně vysokou investici - 85 milionů kun.

Split
Split

Split tím získal příjemný prostor pro procházky podél moře a krásná parková úprava nábřeží skvěle zapadá do koncepce dosavadních pobřežních úprav (splitské nábřeží před Diokleciánovým palácem zv. Riva bylo upraveno v roce 2007). A třeba ještě zmínit, že nové cesty se otevírá nádherné panorama Splitu i s jeho horskou kulisou v pozadí.

Celý projekt byl rozdělen do dvou samostatných částí - první část představovala úpravu nábřeží při pobřežní komunikaci.

O něco výše položenou silnici lemuje alej vzrostlých palem. Jsou to ty palmy, které rostly na nábřeží již dříve, ale byly pro úsporu prostředků již před úpravou vykopány a uchovány až do nového zasázení.

Promenáda při moři získala krásnou bílou kamennou dlažbou, fontány, nové osvětlení, dřevěné lavičky a lehátka. Ostrůvky zeleně jsou osazeny stromy, keři, květinami a nízkými středomořskými bylinami. Je tu instalováno zavlažovací zařízení pro úspornou kapkovou zálivku, které přesně reguluje přísun závlahy i v případě dešťů.

Slavnostní otevření nového nábřeží se konal ve čtvrtek 25. dubna. V čele průvodu veteránů a motorek jel i starosta Splitu, Željko Kerum, jemuž patří zdejší hotel Marjan. Velkým magnetem pro přihlížející bylo rozdávání 5 000 porcí rizota s plody moře a noků s masem - zdarma stejně jako nápoje. Následovaly koncerty několika kapel, bohatý zábavní program a ohňostroj.

Fotogalerie Jutarnji list: www.jutarnji.hr.

Zdroj informací:
mail: info@chorvatsko.cz
copyright © 2001-2011 M. Zábský, M. Zábská, V. N. Heřmanová
foto z archivu CK Vítkovice Tours
Pro mě je to nejlepší ubytování v Bašce Vodě, velmi milí lidé, čisto, vstřícnost a ... skvělé víno!!
214.JPG
P1040124a.jpg
P1000247a.jpg
Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda, Baško Polje.jpg
ostrov Brač(1).jpg
U Ivana.jpg
Povlja (Brač).jpg
Omluvte prosím nedokonalost těchto stránek, tvořil jsem je v lednu 2008 a šlo původně jen o informace k Baško Polje a k našim výletům a to vše jen a jen pro náš úzký okruh přátel. Ale myslím si, že informace, které jsem začal uvádět, jsou praktické, nové, aktuální, prostě na stránkách cestovek či v jejich katalozích některé z nich prostě chybí. Na YouTube jsem umístil videa z těchto akcí, je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem tu aktuální ceny mýtného, ceny pohoných hmot, trajekty, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější (srpen 2013). Odkazy na stránky chorvatských medií, velkých řetězců ... Neustále se pokouším tedy dopňovat, aktualizovat text. Fotogalerie je již hotová. Tak prosím o trpělivost. Děkuji.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one