Chorvatsko 2000 - 2017, výlet "Raškovické party" do Baško Polje, Split, Makarská, Brač, Biokovo, Veprič. Výlet třídy 1.B - 2004. Budapešť, Kroměříž, Krakov, Osvětim, Brezinka, Hochkar, Wachau, petanque, Salzburg, Salzkammergut, Orlí hnízdo, Berchtesgaden, Obersalzberg, Hallstatt, Vodácké kurzy 2010-2011, Raškovice 2010-2013.
Další foty jsou na http://jhrdy1.webgarden.cz/hochkar-2010-leden, březen, 2011 - 2017, to jsou stránky, kde mám fotky z Rakouska - Wachau, Hochkar, stužkovací večírky, oslavy, Salzburg, Hallstatt, Berchtesgaden, Orlí Hnízdo, lyžák, Mnichov, Hochkar - březen a dále Německo - Mnichov, Rakousko - Krimmelské vodopády 2011 i 2014, nové fotky ze školy, poslední Raškovice - léto, podzim 2011 apod. Připojil jsem odkazy na stránky těchto destinací, nejnověji stránky Hochkaru v češtině... Na YouTube (hrdas66) potom další videa z těchto akcí. Je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem ceny mýtného, ceny pohoných hmot, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější, přidal jsem i odkazy na stránky chorvatských medií. Nejnověji jsem přidal fotky z Hochkaru 2012 až 2017 a výlet Cote d´Azur a Provence (Monaco, Avignon, Chateauneuf du Pape, Nice, Cannes, Saint Tropez, Orange, Grasse, Apt, Bonnieux, Gordes, Roussillon (Vaucluse) - okrové doly, Menton, Verona) - 2012 a 2014 apod., včetně informací o těchto místech.
V levém sloupci dále najdete "Aktuality Chorvatsko 2012 - 2017", nejčerstvější informace k cestování do Chorvatska a v Chorvatsku, veškeré ceny mýtného, potravin, vstupné, spoustu zajímavostí, nových, aktuálních informací apod. V pravém sloupci např. "Baška Voda - aktuální počasí", "HAK - aktuální záběry z cest, přechodů apod - Chorvatsko", "Aktuální ceny paliva v Chorvatsku" nebo "Ceny mýtného - Chorvatsko" a spoustu dalších informací. Stačí kliknout.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod...Mé další stránky na téma Chorvatsko (zadej - Jiří Hrdý): Pinterest, YouTube, Facebook, Twitter, Flipboard, issuu.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod... klikni níže
a mé profily: Pinterest, YouTube , Facebook
, Twitter, Flipboard, issuu
Baška Voda.jpg
Villa Borovina(1).jpg
Jiří Hrdý.jpg
http___jhrdy1.webgarden.cz_rubriky_hochkar-2014-brezen(1).jpg

Ocenění chorvatských kempů v průvodci německého autoklubu ADAC

Ocenění chorvatských kempů v průvodci německého autoklubu ADAC


22.4.2013

Zaton
Turistický komplex Zaton


Německý autoklub ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club), nejznámější a nejrenomovanější automobilový klub v Evropě, vydává každoročně pro 16,5 milionu německých členů klubu průvodce, který obsahuje podrobné informace o přibližně 5 500 kempech ve 34 zemích světa.

Letošní průvodce "ADAC Camping-Caravaning-Führer 2013" však přinesl značné změny v systému hodnocení kempů. V první řadě je to nová spolupráce německého klubu s nizozemským královským autoklubem ANWB (Algemene Nederlandsche Wielrijders-Bond). Tyto dva mocné národní kluby koordinovaly inspekční návštěvy v kempech, společně shromažďovaly potřebné imformace o kempech, spolupracovaly na vytvoření nového systému oceňování kempů, který byl letos poprvé představen v průvodci ADAC. Byla zrušena označení kvality "Superplatz", "červená tabulka" a "žlutá tabulka" a místo nich zavedeno nové společné označení "ADAC BestCamping", které nahradilo dosavadní "ADAC Superplatz" a "ANWB Euro-Top". Kempy mohou získat maximálně pět bodů, přičemž 1 bod znamená nejnižší kvalitu a 5 bodů vynikající kvalitu. Dosavadních pět kritérií hodnocení kempu (sanitární vybavení kempu, místa ke kempování - parcely, gastronomie a zásobování, pláž a rekreační nabídka) nahradilo deset kritérií: sanitární zařízení (počet a kvalita), povrch kempu (parcely a společné prostory), zásobování (obchodní a pohostinské služby), volný čas (nabídka a animace) a možnosti koupání (moře a bazény).

Poreč
Poreč, v popředí kemp Bijela Uvala

Chorvatsko je v průvodci ADAC pro rok 2013 zastoupeno 107 kempy, z nichž 17 kempů získalo 4,5 nebo 5 bodů. Kempy Park Umag (Umag), Lanterna (Poreč - Tar/Lanterna), Valalta (Rovinj) a Zaton (Zaton) získaly maximálních pět bodů a tedy nejvyšší ocenění "ADAC BestCamping", jímž se může pochlubit pouze 137 kempů v celé Evropě.

S velmi vysokým hodnocením 4,5 bodu následuje 13 chorvatských kempů: Kanegra (Kanegra), Stella Maris (Umag), Finida (Umag), Solaris Naturist (Poreč), Ulika (Poreč), Bijela Uvala (Poreč), Zelena Laguna (Poreč), Veštar (Rovinj), Krk (bývalý Politin, Krk), Poljana (Mali Lošinj), Paklenica (Zaton), Oaza mira (Pakoštane-Drage), Straško (Novalja) a Solaris (Solaris u Šibeniku).

Kemp Zaton navíc získal ještě ocenění v kategorii "Nejlepší kemp pro rodinu", které ADAC udělil jen 14 kempům v Evropě.

Solaris
Kemp Solaris u Šibeniku

V současné době je v Chorvatsku 508 kempů, z nichž 161 má kapacitu přes 1 000 míst a 268 kempů patří mezi malé kempy na soukromých pozemcích (tzv. minikempy). Celkem se může chorvatských kempech ubytovat 226 tisíc osob. V loňském roce kempy zaznamenaly 2,39 milionu turistů, tedy 20 procent z celkového počtu turistů, kteří navštívili Chorvatsko.

Zdroj informací:

  • Sdružení chorvatských kempů (Kamping udruženje Hrvatske) - www.camping.hr
  • Chorvatské turistické sdružení (Hrvatska turistička zajednica) - www.chorvatsko.hrmail: info@chorvatsko.cz
copyright © 2001-2011 M. Zábský, M. Zábská, V. N. Heřmanová
foto z archivu CK Vítkovice Tours
Pro mě je to nejlepší ubytování v Bašce Vodě, velmi milí lidé, čisto, vstřícnost a ... skvělé víno!!
214.JPG
P1040124a.jpg
P1000247a.jpg
Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda, Baško Polje.jpg
ostrov Brač(1).jpg
U Ivana.jpg
Povlja (Brač).jpg
Omluvte prosím nedokonalost těchto stránek, tvořil jsem je v lednu 2008 a šlo původně jen o informace k Baško Polje a k našim výletům a to vše jen a jen pro náš úzký okruh přátel. Ale myslím si, že informace, které jsem začal uvádět, jsou praktické, nové, aktuální, prostě na stránkách cestovek či v jejich katalozích některé z nich prostě chybí. Na YouTube jsem umístil videa z těchto akcí, je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem tu aktuální ceny mýtného, ceny pohoných hmot, trajekty, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější (srpen 2013). Odkazy na stránky chorvatských medií, velkých řetězců ... Neustále se pokouším tedy dopňovat, aktualizovat text. Fotogalerie je již hotová. Tak prosím o trpělivost. Děkuji.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one