Chorvatsko 2000 - 2017, výlet "Raškovické party" do Baško Polje, Split, Makarská, Brač, Biokovo, Veprič. Výlet třídy 1.B - 2004. Budapešť, Kroměříž, Krakov, Osvětim, Brezinka, Hochkar, Wachau, petanque, Salzburg, Salzkammergut, Orlí hnízdo, Berchtesgaden, Obersalzberg, Hallstatt, Vodácké kurzy 2010-2011, Raškovice 2010-2013.
Další foty jsou na http://jhrdy1.webgarden.cz/hochkar-2010-leden, březen, 2011 - 2017, to jsou stránky, kde mám fotky z Rakouska - Wachau, Hochkar, stužkovací večírky, oslavy, Salzburg, Hallstatt, Berchtesgaden, Orlí Hnízdo, lyžák, Mnichov, Hochkar - březen a dále Německo - Mnichov, Rakousko - Krimmelské vodopády 2011 i 2014, nové fotky ze školy, poslední Raškovice - léto, podzim 2011 apod. Připojil jsem odkazy na stránky těchto destinací, nejnověji stránky Hochkaru v češtině... Na YouTube (hrdas66) potom další videa z těchto akcí. Je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem ceny mýtného, ceny pohoných hmot, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější, přidal jsem i odkazy na stránky chorvatských medií. Nejnověji jsem přidal fotky z Hochkaru 2012 až 2017 a výlet Cote d´Azur a Provence (Monaco, Avignon, Chateauneuf du Pape, Nice, Cannes, Saint Tropez, Orange, Grasse, Apt, Bonnieux, Gordes, Roussillon (Vaucluse) - okrové doly, Menton, Verona) - 2012 a 2014 apod., včetně informací o těchto místech.
V levém sloupci dále najdete "Aktuality Chorvatsko 2012 - 2017", nejčerstvější informace k cestování do Chorvatska a v Chorvatsku, veškeré ceny mýtného, potravin, vstupné, spoustu zajímavostí, nových, aktuálních informací apod. V pravém sloupci např. "Baška Voda - aktuální počasí", "HAK - aktuální záběry z cest, přechodů apod - Chorvatsko", "Aktuální ceny paliva v Chorvatsku" nebo "Ceny mýtného - Chorvatsko" a spoustu dalších informací. Stačí kliknout.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod...Mé další stránky na téma Chorvatsko (zadej - Jiří Hrdý): Pinterest, YouTube, Facebook, Twitter, Flipboard, issuu.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod... klikni níže
a mé profily: Pinterest, YouTube , Facebook
, Twitter, Flipboard, issuu
Baška Voda.jpg
Villa Borovina(1).jpg
Jiří Hrdý.jpg
http___jhrdy1.webgarden.cz_rubriky_hochkar-2014-brezen(1).jpg

Od května budou létat hydroplány na dalmatské ostrovy

Od května budou létat hydroplány na dalmatské ostrovy

 

27.3.2014


 
Kaštely
Obec Kaštely

Projekt, který již tři roky plánuje a pokouší se realizovat německá společnost "European Coastal Airlines" (ECA), bude mít, pokud se uskuteční v plné šíři, obrovský vliv jak na cestovní ruch na Jadranu, tak na vyřešení základních problémů života jadranských ostrovanů. Bude znamenat, že i z nejvzdálenějšího obydleného ostrova, Lastova, lze cestu tam i zpět na pevninu uskutečnit bez problémů v průběhu jediného dne.

Podle posledních zpráv se první lety uskuteční v květnu ze základny v Resniku u Splitu (v západní části obce Kaštely, až téměř u Trogiru), a to na ostrovy Hvar, Korčula a do města Zadaru. Mezi splitským letištěm a základnou hydroplánů v Resniku bude bezplatně jezdit autobus společnosti ECA. Lety by v průměru neměly trvat déle než 10 až 25 minut. Plánuje se v sezóně několik spojů denně do každé destinace.Společnost ECA původně plánovala vybudovat základnu přímo ve splitském přístavu, ale kvůli příliš velkému provozu ve splitské zátoce nedostala od splitské přístavní správy povolení. Ze stejného důvodu byla zamítnuta i lokalita Matejuška na začátku západního pobřeží. Ani další lokalita - přístaviště Spinut v severním části Splitu nebyla kvůli blízkosti vojenské námořní základny Lora a loděnicím možná. Společnost se nakonec musela spokojit s nabídnutou lokalitou mimo Split – v Resniku.

Korčula
Korčula na stejnojmenném ostrověLetenka z Resniku do Hvaru má stát 39 eur. Zpočátku bude možno využít zaváděcí ceny 19,90 eur.


Podle harmonogramu by měly následovat lety z Resniku a Dubrovníku na další středodalmatské a jihodalmatské ostrovy a v další etapě se k nim mají připojit i lety ze Zadaru, Šibeniku, Rijeky a Puly na okolní ostrovy. Počítá se i se zavedením letů ze Záhřebu přímo na ostrovy. V budoucnosti jsou plánovány lety hydroplány z Itálie a sousedních států na jadranské ostrovy.


Spojení budou obstarávat obojživelná letadla, tzv. amfibie, tedy taková, která mohou startovat i přistávat jak ze země, tak z vody, konkrétně typy DeHavilland Twin Otter DHC-6 s kapacitou 19 cestujících a Grumman G-21 Goose.


Společnost European Coastal Airlines hodlá během následujících tří let investovat do rozvoje základen pro hydroplány 40 milionů eur. Letos má postavit základny ve Splitu (Resniku), Dubrovníku, Zadaru, Korčule, Hvaru, Visu, na Lastovu a v přístavu Vela Luka na Korčule. V příštím roce mají přijít na řadu základny v Rijece, Pule, Šibeniku, Malém Lošinji a Rábu.

Hvar
Hvar na stejnojmenném ostrověProjekt německé společnosti má velkou podporu chorvatského ministerstva dopravy, které tyto přepravní množnosti vítá i vzhledem k účasti těchto hydroplánů na záchranné službě, případně zásobování, hlídkování na ochranu moře a při dalších akcích. Především vítá hydroplány jako jeden z příspěvků k řešení problému spojení pevniny s ostrovy. Projekt podporuje i německá strana, osobně i kancléřka Angela Merkelová při jednání s vládou Chorvatské republiky. Ze strany chorvatský úřadů je jako velmi pozitivně přijímáno zvýšení zaměstnanosti jak ve městech na pobřeží, tak i na ostrovech.


Webová prezentace společnosti European Coastal Airlines: www.ec-air.eu.Zdroj informací:

 mail: info@chorvatsko.cz
copyright © 2001-2011 M. Zábský, M. Zábská, V. N. Heřmanová
foto z archivu CK Vítkovice Tours
Pro mě je to nejlepší ubytování v Bašce Vodě, velmi milí lidé, čisto, vstřícnost a ... skvělé víno!!
214.JPG
P1040124a.jpg
P1000247a.jpg
Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda, Baško Polje.jpg
ostrov Brač(1).jpg
U Ivana.jpg
Povlja (Brač).jpg
Omluvte prosím nedokonalost těchto stránek, tvořil jsem je v lednu 2008 a šlo původně jen o informace k Baško Polje a k našim výletům a to vše jen a jen pro náš úzký okruh přátel. Ale myslím si, že informace, které jsem začal uvádět, jsou praktické, nové, aktuální, prostě na stránkách cestovek či v jejich katalozích některé z nich prostě chybí. Na YouTube jsem umístil videa z těchto akcí, je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem tu aktuální ceny mýtného, ceny pohoných hmot, trajekty, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější (srpen 2013). Odkazy na stránky chorvatských medií, velkých řetězců ... Neustále se pokouším tedy dopňovat, aktualizovat text. Fotogalerie je již hotová. Tak prosím o trpělivost. Děkuji.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one