Chorvatsko 2000 - 2017, výlet "Raškovické party" do Baško Polje, Split, Makarská, Brač, Biokovo, Veprič. Výlet třídy 1.B - 2004. Budapešť, Kroměříž, Krakov, Osvětim, Brezinka, Hochkar, Wachau, petanque, Salzburg, Salzkammergut, Orlí hnízdo, Berchtesgaden, Obersalzberg, Hallstatt, Vodácké kurzy 2010-2011, Raškovice 2010-2013.
Další foty jsou na http://jhrdy1.webgarden.cz/hochkar-2010-leden, březen, 2011 - 2017, to jsou stránky, kde mám fotky z Rakouska - Wachau, Hochkar, stužkovací večírky, oslavy, Salzburg, Hallstatt, Berchtesgaden, Orlí Hnízdo, lyžák, Mnichov, Hochkar - březen a dále Německo - Mnichov, Rakousko - Krimmelské vodopády 2011 i 2014, nové fotky ze školy, poslední Raškovice - léto, podzim 2011 apod. Připojil jsem odkazy na stránky těchto destinací, nejnověji stránky Hochkaru v češtině... Na YouTube (hrdas66) potom další videa z těchto akcí. Je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem ceny mýtného, ceny pohoných hmot, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější, přidal jsem i odkazy na stránky chorvatských medií. Nejnověji jsem přidal fotky z Hochkaru 2012 až 2017 a výlet Cote d´Azur a Provence (Monaco, Avignon, Chateauneuf du Pape, Nice, Cannes, Saint Tropez, Orange, Grasse, Apt, Bonnieux, Gordes, Roussillon (Vaucluse) - okrové doly, Menton, Verona) - 2012 a 2014 apod., včetně informací o těchto místech.
V levém sloupci dále najdete "Aktuality Chorvatsko 2012 - 2017", nejčerstvější informace k cestování do Chorvatska a v Chorvatsku, veškeré ceny mýtného, potravin, vstupné, spoustu zajímavostí, nových, aktuálních informací apod. V pravém sloupci např. "Baška Voda - aktuální počasí", "HAK - aktuální záběry z cest, přechodů apod - Chorvatsko", "Aktuální ceny paliva v Chorvatsku" nebo "Ceny mýtného - Chorvatsko" a spoustu dalších informací. Stačí kliknout.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod...Mé další stránky na téma Chorvatsko (zadej - Jiří Hrdý): Pinterest, YouTube, Facebook, Twitter, Flipboard, issuu.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod... klikni níže
a mé profily: Pinterest, YouTube , Facebook
, Twitter, Flipboard, issuu
Baška Voda.jpg
Villa Borovina(1).jpg
Jiří Hrdý.jpg
http___jhrdy1.webgarden.cz_rubriky_hochkar-2014-brezen(1).jpg

Otevřen dálniční úsek Vrgorac - exit Ploče

 

3.1.2014


 

Rozestavěný viadukt na úseku Vrgorac - PločeDne 20. prosince 2013 byly otevřeny tři významné a vzájemně propojené úseky dálnic a rychlostních silnic v oblasti delty Neretvy:

  1. dálniční úsek Vrgorac - exit Ploče na dálnici A1 o délce 11,1 kilometrů,
  2. úsek exit Ploče - Karamatići na rychlostní silnici D425 o délce 5 kilometrů,
  3. dálniční úsek exit Ploče - hranice s Bosnou a Hercegovinou na dálnici A10 o délce 7,5 kilometrů.


Ad 1. Otevření úseku Vrgorac - exit Ploče znamená i dokončení celé dálnice Záhřeb - Split - Ploče, která nyní dosahuje délky 483 kilometrů. Exit Ploče se nachází v blízkosti osady Mali Prolog (jihovýchodně od města Vrgorac), nedaleko od hranic s Bosnou a Hercegovinou. Představuje důležité dopravní spojení dálnice A1 s městem Ploče a jeho přístavem. Současně umožňuje přístup z Jadranské magistrály D8 k dálnicím A1 a A10.


Ad 2. Rychlostní silnice D425 vede z exitu Ploče na dálnici A1 směrem na jih, do Ploče. Jedná se o pokračování panevropského dopravního koridoru Vc, který má vést z Budapešti přes Osijek a Sarajevo do města Ploče. Úsek exit Ploče - Karamatići navazuje na již postavený úsek Karamatići - Čeveljuša dlouhý 7,5 kilometru, který byl otevřen v roce 2008. V exitu Čeveljuša se rychlostní silnice kříží s Jadranskou magistrálou D8. Krátký úsek do přístavu Ploče by měl být dostavěn v polovině roku 2014.


Ad 3. Dálnice A10, rovněž součást panevropského dopravního koridoru Vc, vede od exitu Ploče na dálnici A1 k novému hraničnímu přechodu do Bosny a Hercegoviny Nova Sela, který se nachází mezi městy Vrgorac a Metković. Mýtnice před hranicemi se nazývá Čarapine. Na straně sousedů je hned za hranicemi postaven pětikilometrový dálniční úsek Bijača - Kravice a výstavba probíhá i na dalších místech úseku Bijača - Počitelj (21 km). Jednou z významných dálničních staveb na A10 je exit Metković (název je trochu zavádějící, protože město Metković je vzdáleno přes 15 km), kde je připraveno napojení dálnice A1 směrem na Dubrovník, pokud se někdy v budoucnu rozhodne o její výstavbě. Jak se při slavnostním otevření vyjádřil ministr dopravy Siniša Hajdaš Dončić, stane se tak jen za předpokladu, že stavbu bude financovat Evropská unie.


Řidiči osobních automobilů zaplatí na trase Zagreb - Karamatići 228 kun, Zagreb - Čarapine 229 kun.Do tří nově otevřených úseků bylo investováno 1,7 miliardy kun.

Brožury s bližšími informacemi, obrázky a plánky: Chorvatské dálnice (Hrvatske autoceste) - HAC


 


Exit Čeveljuša u města PločeZdroj informací:

mail: info@chorvatsko.cz
copyright © 2001-2011 M. Zábský, M. Zábská, V. N. Heřmanová

 
Pro mě je to nejlepší ubytování v Bašce Vodě, velmi milí lidé, čisto, vstřícnost a ... skvělé víno!!
214.JPG
P1040124a.jpg
P1000247a.jpg
Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda, Baško Polje.jpg
ostrov Brač(1).jpg
U Ivana.jpg
Povlja (Brač).jpg
Omluvte prosím nedokonalost těchto stránek, tvořil jsem je v lednu 2008 a šlo původně jen o informace k Baško Polje a k našim výletům a to vše jen a jen pro náš úzký okruh přátel. Ale myslím si, že informace, které jsem začal uvádět, jsou praktické, nové, aktuální, prostě na stránkách cestovek či v jejich katalozích některé z nich prostě chybí. Na YouTube jsem umístil videa z těchto akcí, je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem tu aktuální ceny mýtného, ceny pohoných hmot, trajekty, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější (srpen 2013). Odkazy na stránky chorvatských medií, velkých řetězců ... Neustále se pokouším tedy dopňovat, aktualizovat text. Fotogalerie je již hotová. Tak prosím o trpělivost. Děkuji.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one