Chorvatsko 2000 - 2017, výlet "Raškovické party" do Baško Polje, Split, Makarská, Brač, Biokovo, Veprič. Výlet třídy 1.B - 2004. Budapešť, Kroměříž, Krakov, Osvětim, Brezinka, Hochkar, Wachau, petanque, Salzburg, Salzkammergut, Orlí hnízdo, Berchtesgaden, Obersalzberg, Hallstatt, Vodácké kurzy 2010-2011, Raškovice 2010-2013.
Další foty jsou na http://jhrdy1.webgarden.cz/hochkar-2010-leden, březen, 2011 - 2017, to jsou stránky, kde mám fotky z Rakouska - Wachau, Hochkar, stužkovací večírky, oslavy, Salzburg, Hallstatt, Berchtesgaden, Orlí Hnízdo, lyžák, Mnichov, Hochkar - březen a dále Německo - Mnichov, Rakousko - Krimmelské vodopády 2011 i 2014, nové fotky ze školy, poslední Raškovice - léto, podzim 2011 apod. Připojil jsem odkazy na stránky těchto destinací, nejnověji stránky Hochkaru v češtině... Na YouTube (hrdas66) potom další videa z těchto akcí. Je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem ceny mýtného, ceny pohoných hmot, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější, přidal jsem i odkazy na stránky chorvatských medií. Nejnověji jsem přidal fotky z Hochkaru 2012 až 2017 a výlet Cote d´Azur a Provence (Monaco, Avignon, Chateauneuf du Pape, Nice, Cannes, Saint Tropez, Orange, Grasse, Apt, Bonnieux, Gordes, Roussillon (Vaucluse) - okrové doly, Menton, Verona) - 2012 a 2014 apod., včetně informací o těchto místech.
V levém sloupci dále najdete "Aktuality Chorvatsko 2012 - 2017", nejčerstvější informace k cestování do Chorvatska a v Chorvatsku, veškeré ceny mýtného, potravin, vstupné, spoustu zajímavostí, nových, aktuálních informací apod. V pravém sloupci např. "Baška Voda - aktuální počasí", "HAK - aktuální záběry z cest, přechodů apod - Chorvatsko", "Aktuální ceny paliva v Chorvatsku" nebo "Ceny mýtného - Chorvatsko" a spoustu dalších informací. Stačí kliknout.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod...Mé další stránky na téma Chorvatsko (zadej - Jiří Hrdý): Pinterest, YouTube, Facebook, Twitter, Flipboard, issuu.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod... klikni níže
a mé profily: Pinterest, YouTube , Facebook
, Twitter, Flipboard, issuu
Baška Voda.jpg
Villa Borovina(1).jpg
Jiří Hrdý.jpg
http___jhrdy1.webgarden.cz_rubriky_hochkar-2014-brezen(1).jpg
Rybaření v Chorvatsku

Zajímá Vás rybolov v Chorvatsku? Pokud se během Vaší dovolené se rozhodnete k rybaření v Chorvatsku, je potřeba mít na paměti, že k tomu musíte mít povolení k rybolovu, chorvatsky zvaný "ribolovna dozvola". Povolení k rybolovu (rybářský lístek) se dá sehnat bez problémů ve většině turistických center, v přístavech a sportovních rybářských sdruženích. Pro vydání povolení k rybolovu je potřeba mít platný cestovní doklad.

Povolení k rekreačnímu rybolovu stojí pro cizince 60 kun na den, na 3 dny 150 kun, na 7 dní 300 kun a na 30 dní 700 kun. Zvlášť se vydává povolení na lov harpunou a zvlášť na lov na udici.

Povolená rybářská výzbroj

nejvýše dva pruty s maximálně třemi návazci na každém prutu
nejvýše dva pruty se zátěží a maximálně třemi návazci
nejvýše dva pruty pro lov vláčením s maximálně třemi návazci
nejvýše dva pruty s háčkem pro lov hlavonožců
nejvýše dvě podvodní pušky

Je zakázáno ulovit za den více jak 5 kg úlovku, který se nesmí ani prodávat, ani směňovat. Smí se využít tedy jen pro vlastní potřebu.

Rekreační a sportovní rybolov je zakázán v přístavech, na plážích a na koupalištích v době od 1. května do 1. října.


Lov velkých ryb - ceny

Pro lov velkých ryb na Jadranu je potřeba mít zvláštní povolení, které stojí na 1 den 120 kun, na 3 dny 300 kun a na 7 dní 600 kun. Tento typ povolení se týká těchto druhů velkých ryb:

tuňák obecný (Thunnus thynnus) - chorvatsky tuna
mečoun obecný (Xiphias gladius) - chorvatsky iglun
marlín štíhlý (Tetrapturus belone) - chorvatsky iglan

Kde sehnat rybářský lístek

Rybářský lístek si můžete vyřídit online na stránkách chorvatského Ministerstva zemědělství - odbor rybolovu.


Ryby v Chorvatsku

Většina ryb, které jsou v Chorvatsku předmětem rybolovu, je pelagických a žije v tzv. pelagické zóně, tedy poblíž mořské hladiny. Protikladem jsou ryby hlubokomořské, žíjící v hloubkách až okolo 200 m. V Chorvatsku se často setkáte s dělením ryb na bílé ryby (bijele ribe) a modré ryby (plave ribe).


Bílé ryby

Mezi bílé ryby patří např. orada (lovrata), brancin, kovač, bukva, oslić, škarpina a zubatac (chorvatské názvy).


Modré ryby

Modrými rybami jsou např. skuša (česky makrela), tuna (česky tuňák), palamida, papalina, srdela a haringa (chorvatské názvy).


Lov olihní v Chorvatsku

Olihně se v Chorvatsku loví v noci. Fotografie z lovu olihní si můžete prohlédnout na straně Lov olihní v Chorvatsku.


Chov mořských ryb

Chov mořských ryb je v přímořských oblastech Chorvatska velmi rozvinutý, zejména v oblasti okolo Zadaru. Chov je zaměřen na ryby a měkkýše.

Z mořských ryb je pozornost zaměřena především na morčáka evropského (Dicentrarchus labrax) a mořana zlatého (Sparus aurata). Těchto dvou druhů se ročně v Chorvatsku vyloví okolo 5 tisíc tun, z toho je většina určena pro domácí a evropský trh, především Itálii. Celkem zde působí 30 rybářských společností (v 47 různých lokalitách).


Lov tuňáků

Lov tuňáků obecných (Thunnus thynnus) v Chorvatsku je založen na lovu menších jedinců, vážících jen 8 až 10 kg, a jejich následném chovu, až dorostou do 30 kg a více. Chov probíhá ve velkých plovoucích klecích v moři v Splitsko-dalmatské župě a v Zadarské župě. Ročně se vyloví přibližně 4 tisíce tun tuňáků. Většina ryb je určena pro japonský trh. Celkem zde působí 5 rybářských společností (v 10 různých lokalitách).


Chorvatské mušle a ústřice

Chov měkkýšů probíhá u dvou druhů: mušle slávka středomořská (Mytilus galoprovincialis) a ústřice jedlá (Ostrea edulis). Hlavními oblastmi pro jejich chov je západní pobřeží Istrie, Velebitský kanál, ústí řeky Krky a Stonský záliv. Produkce je založena na sběru a dosahuje ročně až 3 tisíc tun mušlí a 1 milionu kusů ústřic. V současné době jsou chorvatské mušle i ústřice určeny pouze pro chorvatský trh.


Chov sladkovodních ryb

V chovu sladkovodních ryb jde v Chorvatsku především o ryby žijící v teplých, stojatých vodách (kaprovité ryby) a ve studených, proudících vodách (lososovité a pstruhovité ryby). Při chovu ryb ve stojatých vodách jde o kapra obecného (Cyprinus carpio), amura bílého (Ctenopharyngodon idella), tolstolobika pestrého (Hypophthalmichthys nobilis), tolstolobika bílého (Hypophthalmichthys molitrix), sumce velkého (Silurus glanis), candáta obecného (Stizostedion lucioperca), štiku obecnou (Esox lucius) a lína obecného (Tinca tinca). Chovný cyklus u těchto ryb je 3 roky. Chov ryb ve studených vodách zahrnuje pstruha duhového (Oncorhynchus mykiss) a pstruha obecného potočního (Salmo trutta fario). Chovný cyklus pstruhů je 2 roky.

Celková produkce sladkovodních ryb v Chorvatsku v roce 2010 byla 9,5 tisíce tun, z toho 6,5 tisíc tun byly kaprovité ryby a okolo 3 tisíc tun lososovité ryby. Produkce těchto ryb roste.

© 2006–2013 Cestovní kancelář Brno, CK Novalja, Starobrněnská 3, 60200 Brno, tel. +420 542 221 714
Pro mě je to nejlepší ubytování v Bašce Vodě, velmi milí lidé, čisto, vstřícnost a ... skvělé víno!!
214.JPG
P1040124a.jpg
P1000247a.jpg
Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda, Baško Polje.jpg
ostrov Brač(1).jpg
U Ivana.jpg
Povlja (Brač).jpg
Omluvte prosím nedokonalost těchto stránek, tvořil jsem je v lednu 2008 a šlo původně jen o informace k Baško Polje a k našim výletům a to vše jen a jen pro náš úzký okruh přátel. Ale myslím si, že informace, které jsem začal uvádět, jsou praktické, nové, aktuální, prostě na stránkách cestovek či v jejich katalozích některé z nich prostě chybí. Na YouTube jsem umístil videa z těchto akcí, je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem tu aktuální ceny mýtného, ceny pohoných hmot, trajekty, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější (srpen 2013). Odkazy na stránky chorvatských medií, velkých řetězců ... Neustále se pokouším tedy dopňovat, aktualizovat text. Fotogalerie je již hotová. Tak prosím o trpělivost. Děkuji.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one