Chorvatsko 2000 - 2017, výlet "Raškovické party" do Baško Polje, Split, Makarská, Brač, Biokovo, Veprič. Výlet třídy 1.B - 2004. Budapešť, Kroměříž, Krakov, Osvětim, Brezinka, Hochkar, Wachau, petanque, Salzburg, Salzkammergut, Orlí hnízdo, Berchtesgaden, Obersalzberg, Hallstatt, Vodácké kurzy 2010-2011, Raškovice 2010-2013.
Další foty jsou na http://jhrdy1.webgarden.cz/hochkar-2010-leden, březen, 2011 - 2017, to jsou stránky, kde mám fotky z Rakouska - Wachau, Hochkar, stužkovací večírky, oslavy, Salzburg, Hallstatt, Berchtesgaden, Orlí Hnízdo, lyžák, Mnichov, Hochkar - březen a dále Německo - Mnichov, Rakousko - Krimmelské vodopády 2011 i 2014, nové fotky ze školy, poslední Raškovice - léto, podzim 2011 apod. Připojil jsem odkazy na stránky těchto destinací, nejnověji stránky Hochkaru v češtině... Na YouTube (hrdas66) potom další videa z těchto akcí. Je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem ceny mýtného, ceny pohoných hmot, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější, přidal jsem i odkazy na stránky chorvatských medií. Nejnověji jsem přidal fotky z Hochkaru 2012 až 2017 a výlet Cote d´Azur a Provence (Monaco, Avignon, Chateauneuf du Pape, Nice, Cannes, Saint Tropez, Orange, Grasse, Apt, Bonnieux, Gordes, Roussillon (Vaucluse) - okrové doly, Menton, Verona) - 2012 a 2014 apod., včetně informací o těchto místech.
V levém sloupci dále najdete "Aktuality Chorvatsko 2012 - 2017", nejčerstvější informace k cestování do Chorvatska a v Chorvatsku, veškeré ceny mýtného, potravin, vstupné, spoustu zajímavostí, nových, aktuálních informací apod. V pravém sloupci např. "Baška Voda - aktuální počasí", "HAK - aktuální záběry z cest, přechodů apod - Chorvatsko", "Aktuální ceny paliva v Chorvatsku" nebo "Ceny mýtného - Chorvatsko" a spoustu dalších informací. Stačí kliknout.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod...Mé další stránky na téma Chorvatsko (zadej - Jiří Hrdý): Pinterest, YouTube, Facebook, Twitter, Flipboard, issuu.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod... klikni níže
a mé profily: Pinterest, YouTube , Facebook
, Twitter, Flipboard, issuu
Baška Voda.jpg
Villa Borovina(1).jpg
Jiří Hrdý.jpg
http___jhrdy1.webgarden.cz_rubriky_hochkar-2014-brezen(1).jpg

Středodalmatské ostrovy čekají velké turistické projekty

Středodalmatské ostrovy čekají velké turistické projekty
 

10.2.2014

 
Brač
Brač, pohled s letoviska Bolu na Vidovu goru

Nový územní plán Splitsko-dalmatské župy přinese řadu změn v oblasti cestovního ruchu, které se dotknou především středodalmatských ostrovů. Podle plánu má vzniknout 95 nových turistických zón na nichž se plánují velké turistické projekty o celkové rozloze 300 hektarů. Změny potvrzují, že cestovní ruch se stává hlavním hospodářským odvětvím. Nové projekty však musí splňovat kritéria ochrany přírody, kulturněhistorického dědictví, krajinných hodnot.


Na pevnině, na území obce Baška Voda je to např. třináctihektarová zóna "Čoce" u letoviska Baška Voda, Krvavica a "Kapetansko Selo" v Promajně. U Omiše získá šestihektarovou zónu osada Duće a velký rozvoj čeká i osadu Dugi Rat, která se konečně zbavila průmyslového závodu Dalmacija.

 

Jelsa
Jelsa na ostrově Hvaru

Na ostrově Brači se ve vnitrozemí plánuje rozvoj léčebného cestovního ruchu. U obce Nerežišća má vzniknout klinika pro léčbu nádorů. Švýcarský investor hodlá do projektu "Medis Brachia" v oblasti nedaleko od nejvyššího bračského vrcholu, Vidovy gory, investovat 500 milionů eur (více na MEDIS BRACHIA – Medical Tourism Destination).

Ani "ostrov slunce", Hvar, nepřijde co do nových turistických zón zkrátka. Počítá se s turistickými zónami v Jelse, Vrbosce a Milně.

 Ostrov Vis, který byl po léta hendikepován pozůstatky po Jugoslávské armádě, si nyní vynahradí dlouholeté problémy, a to dvanáctihektarovou turistickou zónou "Samogor", která leží západně od města Visu. Samogor byly největší kasárny na Visu a v době největší slávy Titova režimu v nich žilo kolem tisíce vojáků. Samogor sloužil ve válečných devadesátých letech jako ubytovna pro uprchlíky, zejména z Bosny a Hercegoviny. Poté chátral až dodnes. Nyní má před sebou "turistickou" budoucnost.

 

Vis
Vis na stejnojmenném ostrově

Ostrov Šolta spatřuje svůj potenciál růstu v cestovních ruchu, především v jachtingu. Mnoho si slibuje od projektu "Livka", který má zahrnout ubytovací zařízení s jachtařským přístavem. Zátoka Livka (leží na jihovýchodním pobřeží ostrova Šolta, v bezprostřední blízkosti Splitské úžiny zvané Splitska vrata), dosud navštěvovaná jen jachtaři, by měla získat pětihvězdičkový hotel s vilami a bungalovy, marinu se 60 stáními. Zájem o projekt Livka Bay, představující investici v hodnotě 180 milionů eur, má společnost Dolphin Capital Investors.


Tím však nejsou šoltské projekty vyčerpány. Plánují se tu ještě turistické zóny "Šešula", "Šipova" a "Rakotina", které čekají na bohaté investory. Z těchto lokalit je nejznámější zátoka Šešula, která leží jižně od letoviska Maslinica na západě ostrova. Bývá oblíbenou zastávkou jachtařů, zejména kvůli romantickému místu ke kotvení i zdejší restauraci "Šišmiš" (česky "Netopýr").


Ve Splitsko-dalmatské župě existují ještě četné další zóny, které budou jistě pro investory zajímavé . Pro ekonomiku župy by to znamenalo velký pozitivní posun v jejím hospodářském potenciálu, ale mnohé projekty narážejí ne nesouhlas místních obyvatel, kteří kritizují necitlivé zásahy do krajiny ostrovů a další "betonizaci" Jadranu.


Zdroj informací:
mail: info@chorvatsko.cz
copyright © 2001-2011 M. Zábský, M. Zábská, V. N. Heřmanová
foto 1 a 2 z archivu CK Vítkovice Tours
 
Pro mě je to nejlepší ubytování v Bašce Vodě, velmi milí lidé, čisto, vstřícnost a ... skvělé víno!!
214.JPG
P1040124a.jpg
P1000247a.jpg
Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda, Baško Polje.jpg
ostrov Brač(1).jpg
U Ivana.jpg
Povlja (Brač).jpg
Omluvte prosím nedokonalost těchto stránek, tvořil jsem je v lednu 2008 a šlo původně jen o informace k Baško Polje a k našim výletům a to vše jen a jen pro náš úzký okruh přátel. Ale myslím si, že informace, které jsem začal uvádět, jsou praktické, nové, aktuální, prostě na stránkách cestovek či v jejich katalozích některé z nich prostě chybí. Na YouTube jsem umístil videa z těchto akcí, je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem tu aktuální ceny mýtného, ceny pohoných hmot, trajekty, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější (srpen 2013). Odkazy na stránky chorvatských medií, velkých řetězců ... Neustále se pokouším tedy dopňovat, aktualizovat text. Fotogalerie je již hotová. Tak prosím o trpělivost. Děkuji.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one