Chorvatsko 2000 - 2017, výlet "Raškovické party" do Baško Polje, Split, Makarská, Brač, Biokovo, Veprič. Výlet třídy 1.B - 2004. Budapešť, Kroměříž, Krakov, Osvětim, Brezinka, Hochkar, Wachau, petanque, Salzburg, Salzkammergut, Orlí hnízdo, Berchtesgaden, Obersalzberg, Hallstatt, Vodácké kurzy 2010-2011, Raškovice 2010-2013.
Další foty jsou na http://jhrdy1.webgarden.cz/hochkar-2010-leden, březen, 2011 - 2017, to jsou stránky, kde mám fotky z Rakouska - Wachau, Hochkar, stužkovací večírky, oslavy, Salzburg, Hallstatt, Berchtesgaden, Orlí Hnízdo, lyžák, Mnichov, Hochkar - březen a dále Německo - Mnichov, Rakousko - Krimmelské vodopády 2011 i 2014, nové fotky ze školy, poslední Raškovice - léto, podzim 2011 apod. Připojil jsem odkazy na stránky těchto destinací, nejnověji stránky Hochkaru v češtině... Na YouTube (hrdas66) potom další videa z těchto akcí. Je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem ceny mýtného, ceny pohoných hmot, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější, přidal jsem i odkazy na stránky chorvatských medií. Nejnověji jsem přidal fotky z Hochkaru 2012 až 2017 a výlet Cote d´Azur a Provence (Monaco, Avignon, Chateauneuf du Pape, Nice, Cannes, Saint Tropez, Orange, Grasse, Apt, Bonnieux, Gordes, Roussillon (Vaucluse) - okrové doly, Menton, Verona) - 2012 a 2014 apod., včetně informací o těchto místech.
V levém sloupci dále najdete "Aktuality Chorvatsko 2012 - 2017", nejčerstvější informace k cestování do Chorvatska a v Chorvatsku, veškeré ceny mýtného, potravin, vstupné, spoustu zajímavostí, nových, aktuálních informací apod. V pravém sloupci např. "Baška Voda - aktuální počasí", "HAK - aktuální záběry z cest, přechodů apod - Chorvatsko", "Aktuální ceny paliva v Chorvatsku" nebo "Ceny mýtného - Chorvatsko" a spoustu dalších informací. Stačí kliknout.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod...Mé další stránky na téma Chorvatsko (zadej - Jiří Hrdý): Pinterest, YouTube, Facebook, Twitter, Flipboard, issuu.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod... klikni níže
a mé profily: Pinterest, YouTube , Facebook
, Twitter, Flipboard, issuu
Baška Voda.jpg
Villa Borovina(1).jpg
Jiří Hrdý.jpg
http___jhrdy1.webgarden.cz_rubriky_hochkar-2014-brezen(1).jpg
Významné osobnosti a celebrity na Jadranu

25.10.2011

Brijuni
Brijunské ostrovy

Tak jako každým rokem tak i letošním létě získal Jadran a jeho pobřeží další četné ctitele i mezi známými politiky, herci a filmovými tvůrci, hvězdami hudebního nebe, sportovními i dalšími celebritami.

Mezi těmi, kdo nešetřil superlativy o krásách Jadranu, byla letos herečka Angelina Jolie, která na Brijunských ostrovech navštívila divadelní představení svého přítele, chorvatského herce Rade Šeberdžiji. A byla ostrovy tak nadšená, že prohlásila, že se na tuto překrásnou lokalitu brzy vrátí s celou svou početnou rodinou na delší pobyt.
Korčula
Historické město Korčula na stejnojmenném ostrově

Krásou další chorvatské perly, národního parku Kornati byla okouzlena další hollywoodská hvězda – Matt Dillon, který křižoval mezi těmito jedinečnými ostrovy na jachtě s producentem Brankem Lustigem a potom se zúčastnil závěru Forum Film Festivalu v nedalekém Zadaru.

Ze slavných hudebních hvězd se stal obdivovatelem Jadranu Jon Bon Jovi, když se svou rodinou navštívil Dubrovník, ostrovy Korčulu a Šipan, Cavtat, Trogir, národní parky Kornati a Brijuni.

Se svou jachtou, která je proslulá díky sbírce vynikajících obrazů malířů 20. století, včetně Picasssa a Andy Warhola, navštívila nádhernou zátoku Telašćica na ostrově Dugi otok významný italský designer Valentino Garavani.
Kornati
Kornatské ostrovy

Pro Jadran se jako každoročně i letos rozhodl Bernie Ecclestone, přední postava Formule 1, a jeho hostem byl i letošní vítěz této prestižní soutěže, Sebastian Vettel, který se na Jadranu s úspěchem věnoval windsurfingu.

Velmi oblíbeným místem odpočinku a relaxace je Jadran pro politiky. Někteří, jako např. švédský ministr zahraničí Carl Bildt nebo slovinský předseda vlády Boris Pahor, tu mají své letní sídlo (Bildt na Korčule, Pahor u Umagu), jiní se plavili po Jadranu na svých jachtách, jako např. bývalý kolumbijský předseda vlády Adrés Pastrana Arango, dnes už rovněž bývalý český ministr zemědělství Ivan Fuksa, slovenský ministr hospodářství Juraj Miškov a další.

Již pravidelným hostem na jadranském pobřeží byl i maďarský předseda vlády Viktor Orbán nebo slovenský prezident Ivan Gašparovič. který strávil dovolenou na Brijunech.

A nakonec je třeba se zmínit o pobytu britského prince Harryho na ostrově Hvaru. Jak dosvědčují snímky zveřejněné v britském tisku, Harry se až do ranních hodin výborně bavil v proslulém hvarském nočním klubu Veneranda. V zápalu tance se jednu chvíli dokonce ocitl v místním bazénu.

Zdroj informací:

    Chorvatské turistické sdružení (Hrvatska turistička zajednica): www.htz.hrmail: info@chorvatsko.cz
copyright © 2001-2011 M. Zábský, M. Zábská, V. N. Heřmanová
foto z archivu CK Vítkovice Tours
Pro mě je to nejlepší ubytování v Bašce Vodě, velmi milí lidé, čisto, vstřícnost a ... skvělé víno!!
214.JPG
P1040124a.jpg
P1000247a.jpg
Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda, Baško Polje.jpg
ostrov Brač(1).jpg
U Ivana.jpg
Povlja (Brač).jpg
Omluvte prosím nedokonalost těchto stránek, tvořil jsem je v lednu 2008 a šlo původně jen o informace k Baško Polje a k našim výletům a to vše jen a jen pro náš úzký okruh přátel. Ale myslím si, že informace, které jsem začal uvádět, jsou praktické, nové, aktuální, prostě na stránkách cestovek či v jejich katalozích některé z nich prostě chybí. Na YouTube jsem umístil videa z těchto akcí, je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem tu aktuální ceny mýtného, ceny pohoných hmot, trajekty, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější (srpen 2013). Odkazy na stránky chorvatských medií, velkých řetězců ... Neustále se pokouším tedy dopňovat, aktualizovat text. Fotogalerie je již hotová. Tak prosím o trpělivost. Děkuji.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one