Chorvatsko 2000 - 2017, výlet "Raškovické party" do Baško Polje, Split, Makarská, Brač, Biokovo, Veprič. Výlet třídy 1.B - 2004. Budapešť, Kroměříž, Krakov, Osvětim, Brezinka, Hochkar, Wachau, petanque, Salzburg, Salzkammergut, Orlí hnízdo, Berchtesgaden, Obersalzberg, Hallstatt, Vodácké kurzy 2010-2011, Raškovice 2010-2013.
Další foty jsou na http://jhrdy1.webgarden.cz/hochkar-2010-leden, březen, 2011 - 2017, to jsou stránky, kde mám fotky z Rakouska - Wachau, Hochkar, stužkovací večírky, oslavy, Salzburg, Hallstatt, Berchtesgaden, Orlí Hnízdo, lyžák, Mnichov, Hochkar - březen a dále Německo - Mnichov, Rakousko - Krimmelské vodopády 2011 i 2014, nové fotky ze školy, poslední Raškovice - léto, podzim 2011 apod. Připojil jsem odkazy na stránky těchto destinací, nejnověji stránky Hochkaru v češtině... Na YouTube (hrdas66) potom další videa z těchto akcí. Je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem ceny mýtného, ceny pohoných hmot, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější, přidal jsem i odkazy na stránky chorvatských medií. Nejnověji jsem přidal fotky z Hochkaru 2012 až 2017 a výlet Cote d´Azur a Provence (Monaco, Avignon, Chateauneuf du Pape, Nice, Cannes, Saint Tropez, Orange, Grasse, Apt, Bonnieux, Gordes, Roussillon (Vaucluse) - okrové doly, Menton, Verona) - 2012 a 2014 apod., včetně informací o těchto místech.
V levém sloupci dále najdete "Aktuality Chorvatsko 2012 - 2017", nejčerstvější informace k cestování do Chorvatska a v Chorvatsku, veškeré ceny mýtného, potravin, vstupné, spoustu zajímavostí, nových, aktuálních informací apod. V pravém sloupci např. "Baška Voda - aktuální počasí", "HAK - aktuální záběry z cest, přechodů apod - Chorvatsko", "Aktuální ceny paliva v Chorvatsku" nebo "Ceny mýtného - Chorvatsko" a spoustu dalších informací. Stačí kliknout.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod...Mé další stránky na téma Chorvatsko (zadej - Jiří Hrdý): Pinterest, YouTube, Facebook, Twitter, Flipboard, issuu.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod... klikni níže
a mé profily: Pinterest, YouTube , Facebook
, Twitter, Flipboard, issuu
Baška Voda.jpg
Villa Borovina(1).jpg
Jiří Hrdý.jpg
http___jhrdy1.webgarden.cz_rubriky_hochkar-2014-brezen(1).jpg

Před cestou do Chorvatska se pojistěte pro případ úrazu nebo onemocnění

jas  25.06.2008 11:10
Pohoda ve vedru u přístaviště Split - Autor:Blanka Číhalová
 Náhled[400x300]  
Pohoda ve vedru u přístaviště Split
Autor:   blč  

Nejvíce českých turistů stráví letos letní dovolenou v Chorvatsku. I když je nám tato země známá, neznamená to, že se pobyt v ní obejde bez problémů. Ne nadarmo se přeci říká, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. A tak se může stát, že se i dlouho očekávaná dovolená změní v martýrium návštěv v lékařských ordinacích. Před cestou musíme i s touto možností počítat. 

V Chorvatsku můžete při návštěvě lékaře použít Evropský průkaz zdravotního pojištění, a tak uplatňovat nárok na nutnou a neodkladnou zdravotní péči přímo ve zdravotnických zařízeních a soukromých ordinacích, které mají smluvní vztah s Chorvatským úřadem zdravotního zabezpečení. Vstoupíte tak ale do režimu platného pro chorvatské pojištěnce a budete muset platit spoluúčast ve stejné výši jako oni. Mnohem závažnější ale je, že tento systém nepokrývá náklady na transport do Česka v případě vážného zranění, a ty mohou být vysoké, protože v naléhavých případech jsou pacienti přepravováni letecky.

"Zcela nezbytné je sjednání pojištění úhrady léčebných výloh pro pobyty v zahraničí. Bez pojištění nedoporučujeme vůbec vycestovat. S obsahem pojistné smlouvy by se čeští turisté měli důkladně seznámit," říká Jaroslav Horák z ministerstva zahraničí.

Pojištění léčebných výloh, nebo také cestovní pojištění, jehož je součástí, obvykle dostanou automaticky turisté, kteří si zájezd do Chorvatska pořídí u cestovní kanceláře. Individuálním turistům ho nabízí všechny pojišťovny a možná ho také obsahuje vaše platební karta.

"Pokud jde o pojištění léčebných výloh, tak to kryje různé úrazy, různé ambulantní zákroky. Budete mít například problém se zubem nebo vás chytí slepé střevo nebo, nedej bože, si zlomíte nohu, tohle všechno kryje pojištění léčebných výloh. S tím je spojená také hospitalizace a všechno, co k ní patří. Nemusí to být jenom to, co se odehrává na ambulanci, ale také třeba na lůžkové části nemocnice," vysvětluje Václav Bálek z České pojišťovny.

Nezapomeňte si samozřejmě vzít kartičku, která je dokladem o uzavření cestovního pojištění. Najdete na ní i telefonní číslo asistenční služby, se kterou můžete kdykoliv a v češtině konzultovat případné problémy.

"Pokud jde o nějaké drobnější zákroky, především tedy ambulantní zákroky, tak tam je varianta druhá - zaplatíte určitý obnos, necháte si na to vystavit paragon, účtenku a s tou potom přijdete do pojišťovny, která vám ji proplatí," upozorňuje Václav Bálek.

Při pobytu v Chorvatsku můžete také způsobit hmotnou škodu. I pro tento případ se můžete dopředu pojistit u kterékoliv pojišťovny. Zvláštní kapitolu tvoří rizikové sporty, potápění, vodní lyžování, jízda na vodních skútrech a podobně. O připojištění pro případ úrazu se informujte v pojišťovně.

Pokud na dovolenou do Chorvatska odjíždíte už tento víkend, můžete si v sobotu 28. června pět minut po 18. hodině poslechnout první letošní vysílání pro české turisty u Jadranu. Až do neděle 7. září se vám budou naši moderátoři hlásit každý den mezi 18.05 a 18.20 se zprávami z domova i ze světa, sportovními informacemi a zajímavostmi z chorvatského pobřeží.


Pro mě je to nejlepší ubytování v Bašce Vodě, velmi milí lidé, čisto, vstřícnost a ... skvělé víno!!
214.JPG
P1040124a.jpg
P1000247a.jpg
Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda

Baška Voda, Baško Polje.jpg
ostrov Brač(1).jpg
U Ivana.jpg
Povlja (Brač).jpg
Omluvte prosím nedokonalost těchto stránek, tvořil jsem je v lednu 2008 a šlo původně jen o informace k Baško Polje a k našim výletům a to vše jen a jen pro náš úzký okruh přátel. Ale myslím si, že informace, které jsem začal uvádět, jsou praktické, nové, aktuální, prostě na stránkách cestovek či v jejich katalozích některé z nich prostě chybí. Na YouTube jsem umístil videa z těchto akcí, je tam i ilustrační video k cestě od pláže u kempu Baško Polje až ke stanům. Pro představu, jak to tam vypadá, jak je to daleko, jak vypadají toalety, obchod, pekárna v kempu apod. Doplnil jsem tu aktuální ceny mýtného, ceny pohoných hmot, trajekty, on-line kamery, předpověď počasí - vše nejaktuálnější (srpen 2013). Odkazy na stránky chorvatských medií, velkých řetězců ... Neustále se pokouším tedy dopňovat, aktualizovat text. Fotogalerie je již hotová. Tak prosím o trpělivost. Děkuji.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one